Wojna na Ukrainie. USA spodziewają się na wiosnę kluczowych starć

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wielka Brytania

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP.EPA/Dave Mustaine. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak informuje "The Washington Post", Amerykanie uważają, że krytyczny moment wojny nastąpi wiosną, kiedy spodziewany jest atak Rosji, a siły ukraińskie rozpoczną kontrofensywę w celu odzyskania kontroli nad zajętymi terytoriami.
  • Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych zwiększyli presję na Ukrainę, aby osiągnął jak najwięcej sukcesów na polu bitwy.
  • Zdaniem Waszyngtonu, obecny pakiet pomocowy mocno wpłynie na obronę Kijowa.
  • Najnowszy pakiet pomocowy warty 10 mld dol. ma zostać przyjęty w rocznicę rosyjskiej inwazji.
  • Zobacz także: Kryzys ekonomiczny? Banki korzystają na nieszczęściu zwykłych ludzi

Według ustaleń “The Washington Post”, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych zwiększyli presję na Ukrainę, aby osiągnął jak najwięcej sukcesów na polu bitwy. I chociaż Waszyngton zobowiązał się wspierać Kijów tak długo, jak to będzie konieczne, władze postrzegają najnowsze pakiety pomocowe jako najlepszy sposób na zmianę biegu wojny.

W publikacji zauważono, że wcześniejsze pakiety pomocy spotkały się z silnym ponadpartyjnym poparciem, a Kongres dał Białemu Domowi więcej, niż prosił. Ale to było wtedy, gdy Izba Reprezentantów była kierowana przez Demokratów.

Biały Dom pracuje obecnie z Kongresem nad zatwierdzeniem pomocy dla Ukrainy w wysokości 10 mld dolarów. Ponadto administracja prezydenta Joe Bidena może ogłosić nowy pakiet pomocowy w przyszłym tygodniu, w rocznicę wkroczenia wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Czytaj więcej: Nikaragua: Prezydent wydalił przeciwników politycznych z kraju

Rosyjska kontrofensywa na Ukrainę

Waszyngton spodziewa się przełomu w wojnie na wiosnę, kiedy według strony amerykańskiej Rosja rozpocznie ofensywę, a Ukraina – kontrofensywę w celu odzyskania utraconych terytoriów.

Amerykańscy analitycy wojskowi uważają, że Kijów nie będzie w stanie jednocześnie utrzymać Bachmutu i podjąć próby kontrofensywy. Utrata miasta, zdaniem USA, nie doprowadzi do znaczącej strategicznej zmiany na polu bitwy.

Ponadto, według gazety, amerykański wywiad doszedł do wniosku, że Ukraina nie będzie w stanie zająć Krymu – wojska ukraińskie w tej chwili nie mają na to wystarczających możliwości.

Według WP, optymiści uważają, że Ukraina może zapobiec dalszemu posuwaniu się wojsk rosyjskich na wschodzie, zająć tereny na południu i uzgodnić z Rosją zakończenie działań wojennych do końca roku. Sceptycy sądzą, że czas działa na niekorzyść Ukrainy z powodu wzmocnienia przez Rosję swoich wojsk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY