Prezydent Biden powołuje specjalną komisję. Zajmie się zestrzelonymi obiektami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chiński balon szpiegowski

Chiński balon obserwacyjny nad USA / Fot. Twitter

Biały Dom poinformował, że po zestrzeleniu w ostatnich dniach trzech niezidentyfikowanych obiektów prezydent Joe Biden powoła międzyagencyjny zespół, który ma zbadać, co to były za obiekty.
  • Biały Dom poinformował, że po zestrzeleniu w ostatnich dniach trzech niezidentyfikowanych obiektów prezydent Joe Biden powoła międzyagencyjny zespół.
  • Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby poinformował, że grupa zajmie się tym w kontekście szerszych implikacji politycznych.
  • Zespół, będzie konsultował się z firmami sektora prywatnego, produkującymi balony meteorologiczne lub inne jednostki.
  • Zobacz także: Kryzys ekonomiczny? Banki korzystają na nieszczęściu zwykłych ludzi

Biały Dom poinformował, że po zestrzeleniu w ostatnich dniach trzech niezidentyfikowanych obiektów prezydent Joe Biden powoła międzyagencyjny zespół, który ma zbadać, co to były za obiekty. W skład zespołu stworzonego z inicjatywy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana wejdą m.in. przedstawiciele Pentagonu, Federalnej Administracji Lotnictwa i Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby poinformował, że grupa zajmie się tym w kontekście szerszych implikacji politycznych, w tym w zakresie wykrywania i analizy niezidentyfikowanych obiektów, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

Czytaj więcej: Lewicowi aktywiści protestują przeciw budowie nowego meczetu w Wuppertal

Państwo poprosi o pomoc sektor prywatny

Zespół, który został powołany, będzie konsultował się z firmami sektora prywatnego, produkującymi balony meteorologiczne lub inne jednostki, podobne do obiektów zestrzelonych między piątkiem a niedzielą. Jak powiedział Kirby, zadaniem grupy będzie też wyjaśnienie, kto operuje na tak dużej wysokości, w jakim celu i czy jest to całkowicie legalne.

Stany Zjednoczone wciąż nie wiedzą, do kogo należą trzy obiekty zestrzelone przez amerykańskie wojsko ok. tydzień po tym, jak strąciło chiński balon szpiegowski u wybrzeży Karoliny Południowej

– podaje portal The Hill.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY