Berno. Mężczyzna próbował wtargnąć do siedziby szwajcarskiego parlamentu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mężczyzna planował zamach na szwajcarski parlament

Samochód pułapka pod szwajcarskim parlamentem / Fot. Twitter

W Bernie trwa operacja policji; zatrzymano mężczyznę w wojskowym ubraniu, który we wtorek w godzinach popołudniowych próbował wtargnąć do siedziby szwajcarskiej Rady Związkowej i parlamentu.
  • We wtorek pod budynkiem szwajcarskiej Rady Związkowej, czyli tamtejszego rządu oraz parlamentu w Bernie doszło do incydentu.
  • Pewien mężczyzna ubrany w wojskowy mundur próbował przedostać się samochodem w okolice kompleksu.
  • Poproszono mieszkańców, aby nie zbliżali się do parlamentu.
  • Zobacz także: Rośnie liczba ofiar w Turcji i Syrii. Polacy wracają do kraju

We wtorek w godzinach popołudniowych pod budynkiem szwajcarskiej Rady Związkowej, czyli tamtejszego rządu oraz parlamentu w Bernie doszło do niebezpiecznego incydentu. Pewien mężczyzna ubrany w wojskowy mundur próbował przedostać się samochodem w pobliże kompleksu.

Jak poinformowała szwajcarska policja, mężczyzna został zatrzymany. Poproszono również mieszkańców, aby nie zbliżali się do parlamentu oraz omijali w miarę możliwości to miejsce.

Pełnimy obecnie służbę w Bernie w związku z podejrzanym zachowaniem mężczyzny, zatrzymanego. Ze względu na wzbudzający wątpliwości samochód, plac przed Bundeshaus oraz okoliczne ulice pozostają obecnie zamknięte (…), także dla ruchu publicznego. Ewakuowano ludzi z kilku budynków. Prosimy mieszkańców, aby w miarę możliwości omijali to miejsce

– czytamy w komunikacie policji kantonu Berno.

Przeprowadzono również ewakuację całego parlamentu, a transport publiczny został przekierowany w kierunku dróg objazdowych. Ponadto na miejsce wezwano specjalny sprzęt do zdalnego przeglądu pojazdu.

Ewakuację przeprowadzono m.in. w parlamencie. Transport publiczny został skierowany na drogi objazdowe

– podaje portal “Tages-Anzeiger”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY