Najwięksi “lotnicy” polskiego Sejmu. Dwa kluby ze zdecydowaną przewagą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm, posłowie

Sejm, posłowie / Fot. Flickr

Przedstawiciele których klubów średnio w tej kadencji latali najchętniej po Polsce? Jak się okazuje, na czele jest Koalicja Obywatelska, a za nią PSL-Koalicja Polska. Pozostałe kluby już z większą stratą.
  • Najczęściej latającym posłem za granicę w tym roku był Michał Szczerba z PO. 10 z 14 wyjazdów było związanych z pełnioną przez posła funkcją w ZP NATO.
  • Najdroższą podróż zagraniczną w 2022 roku spośród wszystkich posłów odbył Kacper Płażyński z PiS. Chodzi o lot do Australii, na zaproszenie największej tamtejszej organizacji polonijnej (poseł jest w komisji ds. łączności z Polakami za granicą).
  • Dane nie uwzględniają lotów ministrów, opłacanych z KPRM.
  • Zobacz także: Media Narodowe walczą z cenzurą YouTube’a. Ruszyła zbiórka

Sejmowi “lotnicy”

Jak podał Radek Karbowski, zajmujący się analizami i liczbami w polityce, statystyki sejmowych “lotników” z podziałem na kluby (+ koło poselskie Konfederacji) prezentują się następująco:

  1. Koalicja Obywatelska – 61,30 śr. lotów na posła
  2. PSL – Koalicja Polska – 55,50
  3. Lewica – 41,95
  4. PiS – 37,46
  5. Konfederacja – 30,42

Dane nie uwzględniają lotów ministrów, opłacanych z KPRM.

Szczerba i Płażyński rekordzistami

Najczęściej latającym posłem za granicę w tym roku był Michał Szczerba z PO. 10 z 14 wyjazdów było związanych z pełnioną przez posła funkcją w ZP NATO.

Najdroższą podróż zagraniczną w 2022 roku spośród wszystkich posłów odbył Kacper Płażyński z PiS. Chodzi o lot do Australii, na zaproszenie największej tamtejszej organizacji polonijnej (poseł jest w komisji ds. łączności z Polakami za granicą).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY