Ukraina: Dwa rosyjskie pociski przeleciały nad Rumunią i Mołdawią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Dwie rosyjskie rakiety przekroczyły w piątek przestrzeń powietrzną Rumunii i Mołdawii przed dotarciem na Ukrainę, oświadczył czołowy ukraiński generał.

Zobacz także: Media Narodowe walczą z cenzurą YouTube’a. Ruszyła zbiórka

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny, poinformował, że dwa pociski Kaliber wystrzelone z Morza Czarnego weszły w przestrzeń powietrzną Mołdawii, a następnie przeleciały w przestrzeń powietrzną Rumunii.

“Dziś, 10 lutego, o godz 10:18 (godz. 9:18 czasu w Polsce – przyp. red.) dwie rosyjskie rakiety manewrujące Kalibr przekroczyły granicę państwową Ukrainy z Republiką Mołdawii. Około godz. 10:33 (godz. 9:33 czasu w Polsce – przyp. red.) rakiety te wleciały w przestrzeń powietrzną Rumunii” – napisał Wałerij Załużny na Twitterze.

Ukraińska Prawda zacytowała rzecznika sił powietrznych, który powiedział z kolei, że Ukraina miała możliwość zestrzelenia pocisków, ale nie zrobiła tego, bo nie chciała narażać cywilów w innych krajach. W podobnym przypadku doprowadziło to do śmierci dwóch osób w Polsce.

Rumuński resort obrony przekazał, że rakieta co prawda naruszyła mołdawską przestrzeń powietrzną, ale nie nie wleciała w rumuńską.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24, usnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY