Wielka Brytania: Były lewicowy poseł skazany za fałszywe faktury, za które chciał kupić kokainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Były lewicowy poseł został w czwartek skazany na 4 lata więzienia po tym, jak uznano go winnym oszustwa za przedłożenie fałszywych faktur o wartości 24 000 funtów, aby sfinansować swój kosztowny nałóg kokainowy.

Zobacz także: Media Narodowe walczą z cenzurą YouTube’a. Ruszyła zbiórka

Jared O’Mara został uznany za winnego przez Sąd Koronny w Leeds pod sześcioma zarzutami spiskowania w celu oszukania brytyjskich podatników poprzez żądanie wydatków na nieistniejącą pracę, aby spłacić znaczny dług wobec swojego dilera narkotykowego.

Cztery wnioski na łączną kwotę 19 400 funtów zostały złożone do Niezależnego Urzędu Standardów Parlamentarnych (IPSA), brytyjskiego organu zajmującego się wydatkami polityków, za usługi świadczone przez “fikcyjną” organizację promującą świadomość autyzmu w jego okręgu wyborczym. Skompromitowany polityk użył kodu pocztowego lokalnej restauracji McDonald’s jako adresu służbowego firmy.

Próbował również zażądać £4,650 za usługi świadczone przez jego byłego szefa personelu, Garetha Arnolda. Ostatecznie polityk został aresztowany pod zarzutem oszustwa w sierpniu 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY