Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Liczba ofiar przekroczyła 16 tys.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tragedia w Turcji

Skutki trzęsienia ziemi w Turcji / Fot. Twitter

Ponad 16 tysięcy ofiar śmiertelnych i prawie 63 tys. rannych - to najnowszy bilans trzęsienia ziemi, które nawiedził w poniedziałek Turcję i Syrię.

Jak podaje agencja AFP, do tej pory tureckim służbom udało się ustalić, że w trzęsieniu ziemi zginęło 12 873 osoby, a aż 62 914 osób zostało rannych. Z kolei w poniedziałkowej katastrofie w Syrii zginęło 3 162 osoby.

Warto jednak podkreślić, że wciąż trwają prace poszukiwawcze, a pod gruzami zawalonych tysięcy budynków mieszkalnych znajduje się jeszcze spora liczba ludności. Należy spodziewać się wciąż wzrastającej liczby ofiar.

Czytaj więcej: Rosja odzyskała inicjatywę na Ukrainie. “Rosyjska ofensywa prawdopodobnie nie osiągnęła jeszcze pełnego tempa”

Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

6 lutego kilka regionów w Turcji i Syrii nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8, które spowodowało ogromne zniszczenia na kilkusetkilometrowym odcinku od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Potem nastąpiło jeszcze kilkadziesiąt słabszych wstrząsów wtórnych.

Szanse na odnalezienie żywych pod gruzami eksperci oceniają jako niewielkie. Tureckie media donoszą jednak, że ratownicy uratowali m.in. rocznego chłopca, który spędził 53 godziny pod gruzami pięciopiętrowego budynku i 5-letnią dziewczynkę, która spędziła pod gruzami 58 godzin.

Akcję ratowniczą, prowadzoną przez ekipy ratunkowe z wielu państw, w tym z Polski, utrudnia mroźna pogoda. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY