Kamiński: “Zdecydowałem o zawieszeniu ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
granica w Kuźnicy

granica w Kuźnicy / fot. Twitter

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że od 10 lutego wprowadzi zawieszenie ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zawiesił do odwołania ruch na polsko-białoruskim przejściu w Bobrownikach.
  • Jak podał minister, jest to spowodowane ważnym interesem bezpieczeństwa Polski.
  • Ograniczenie ruchu zostanie wprowadzone od 10 lutego od godz. 12.
  • Zobacz także: Ziobro o ustawie wiatrakowej: “To zły dzień dla Polaków”

Mariusz Kamiński poinformował, że jako minister spraw wewnętrznych i administracji wprowadzi zawieszenie ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.

Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania od 10 lutego od godz. 12 ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński

– poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Minister nie podał konkretnego powodu, lecz ma to leżeć w interesie bezpieczeństwa państwa polskiego.

Czytaj więcej: Poczobut skazany przez białoruski sąd. Dziennikarza czeka 8 lat kolonii karnej

Wyrok dla Poczobuta

Sąd w Grodnie skazał na 8 lat więzienia Andrzeja Poczobuta, dziennikarza i działacza polskiej mniejszości na Białorusi, przewodniczącego Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi. Polskie władze, włącznie z premierem Mateuszem Morawieckim potępiły wczorajszy wyrok.

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę

– napisał premier Mateusz Morawiecki.

Andrzej Poczobut został aresztowany w marcu 2021 roku, razem z szefową zdelegalizowanego przez białoruski reżim Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys, a także innymi członkami ZPB – Ireną Biernacką, Marią Tiszkowską i Anną Paniszewą, które dzięki staraniom polskich władz opuściły Białoruś. Jego działania, takie jak publikowanie artykułów historycznych o Armii Krajowej czy też kultywowanie polskich tradycji, zostały określone mianem rehabilitacji nazizmu. W październiku Poczobut został wpisany na listę osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną. Jest także oskarżony o wzywanie do sankcji i działań na szkodę Białorusi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY