Polska fabryka pasz z owadów z milionami od rządu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Firma HiProMine S.A. podpisała umowę o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej ze Skarbem Państwa, reprezentowanym przez Ministra Rozwoju i Technologii. Chodzi o dofinansowanie projektu w ramach: "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030", pod nazwą: "Budowa zakładu wytwarzającego produkty powstałe na bazie biomasy owadów w Karkoszowie (woj. lubuskie)", polegającego na budowie i wyposażeniu nowego zakładu produkcyjnego.

Zobacz także: Media Narodowe walczą z cenzurą YouTube’a. Ruszyła zbiórka

Wsparcie ma zostać wypłacone w 2024 roku. Zgodnie z umową minister, ze środków budżetowych będących w jego dyspozycji, przeznaczonych na realizację ww. programu, udzieli spółce HiProMine w roku 2024 wsparcia w formie dotacji celowej z tytułu poniesienia kwalifikowanych kosztów Inwestycji w maksymalnej kwocie 14 437 256,40 zł.

Aby otrzymać te środki, firma musi zakończyć i rozliczyć realizację inwestycji, tj. utworzyć określone umową miejsca pracy, ponieść, najpóźniej do dnia 30 czerwca 2024 r., określone umową koszty Inwestycji w wysokości co najmniej 106,9 mln zł oraz prowadzić działalność gospodarczą, niezbędną do realizacji Inwestycji, przez okres co najmniej 3 lata licząc od dnia zakończenia realizacji Inwestycji, a także spełnić określone w umowie kryteria dotyczące pracowników, warunków pracy i utrzymania utworzonych miejsc pracy oraz kryteria dotyczące rodzaju i charakteru prowadzonej działalności.

Ponadto w umowie zawarto “nieodbiegające od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach” warunki m.in. dotyczące kontroli realizacji inwestycji, możliwości zmiany zapisów umowy w przypadku braku spełnienia przez HiProMine kryteriów jakościowych, czy zasad obniżenia kwoty należnej pomocy lub obowiązku jej zwrotu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

portalspozywczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY