Tajwan przyśpiesza produkcję dronów. Obawia się ataku ChRL

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Tajwan przyspieszy rozwój dronów do użytku wojskowego, biorąc pod uwagę lekcje z wojny na Ukrainie i zagrożenie ze strony Chin, poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo obrony.

Bezzałogowe statki powietrzne odgrywają kluczową rolę po obu stronach, odkąd Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę w lutym ubiegłego roku. Minister obrony Ukrainy powiedział, że uważa drony za przyszłość nowoczesnych działań wojennych.

Tajwan, który stoi w obliczu rosnącej groźby użycia siły przez Chiny w celu podporządkowania go Pekinowi, wielokrotnie powtarzał, że uważnie obserwuje wojnę i wyciąga wnioski, które mógłby zastosować w celu odparcia chińskiego ataku, w tym jak Ukraina oparła się liczebnie przeważającym siłom.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Tajwanu Sun Li-fang powiedział reporterom, że kraj przyspiesza rozwój i produkcję dronów.

“Odpowiadając na obecne zagrożenie ze strony wroga i wykorzystując ogólne doświadczenie dronów w wojnie Ukraina-Rosja, w celu skonstruowania asymetrycznej siły bojowej dronów naszego kraju, ministerstwo obrony przyspiesza badania i rozwój oraz produkcję różnych dronów” – powiedział Sun.

Należący do wojska Narodowy Instytut Nauki i Technologii Chung-Shan przejmuje inicjatywę w rozwoju i będzie włączać firmy cywilne, dodał.

Chi Li-ping, dyrektor Wydziału Badań Systemów Aeronautycznych instytutu, wyszczególnił drony w rozwoju dla wojska, w tym do celów rozpoznawczych.

“Drony naszego kraju osiągnęły już międzynarodowe standardy, jeśli chodzi o ich typ, możliwości i odpowiednią technologię” – powiedział.

W raporcie dla parlamentu w zeszłym roku instytut przedstawił plany dotyczące rakiet i dronów, które ma w opracowaniu, podczas gdy ministerstwo obrony wcześniej ogłosiło plany rozpoczęcia produkcji bliżej niesprecyzowanych “dronów atakujących”.

Tajwan musiał również radzić sobie z chińskimi dronami, które przelatywały nad kontrolowanymi przez Tajwan wyspami u wybrzeży Chin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

usnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY