Warszawa. Radni PiS domagają się szczegółów dotowania organizacji pozarządowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa

Warszawa

Stołeczni radni PiS domagają się wyjaśnień od prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie finansowania organizacji pozarządowych z budżetu miasta.
  • Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali dwie interpelacje, w których chcą poznać szczegóły dotowania organizacji pozarządowych.
  • Chodzi m.in. o Fundację Centrum im. Bronisława Geremka oraz działające na rzecz tzw. różnorodności Stowarzyszenie Pro Humanum.
  • Dariusz Figura, podkreślił, że należy wyjaśnić, na co dokładnie trafiają środki z budżetu miasta.
  • Zobacz także: Media Narodowe nie poddają się cenzurze. Oto, gdzie można nas znaleźć

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali dwie interpelacje, w których chcą poznać szczegóły dotowania organizacji pozarządowych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego z budżetu miasta. Chodzi m.in. o Fundację Centrum im. Bronisława Geremka oraz działające na rzecz tzw. różnorodności Stowarzyszenie Pro Humanum. Radni wskazali, że w pierwszym podmiocie zasiada m.in. europoseł opozycji, a w drugim – były współpracownik SB.

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy, Dariusz Figura, podkreślił, że należy wyjaśnić, na co dokładnie trafiają środki z budżetu miasta.

Takie podmioty i takie osoby są promowane ze środków publicznych. Dzisiaj złożymy interpelację dotyczącą finansowania organizacji pozarządowych. Będziemy się domagali [informacji dotyczących – radiomaryja.pl] kwot za ostatnie cztery lata rządów pana prezydenta Trzaskowskiego, na jakie projekty zostały te kwoty przeznaczone, na jakie organizacje, w jakich latach. Złożymy również bardziej szczegółową interpelację. Wiemy, że z zasobów miasta stołecznego Warszawy jest wynajmowanych bardzo wiele lokali po preferencyjnych cenach właśnie na poczet różnorakich fundacji i stowarzyszeń. Też w tym zakresie będziemy chcieli uzyskać szczegółowe dane

– powiedział Dariusz Figura.

Obecna na konferencji stołeczna radna PiS, Alicja Żebrowska, wskazała, że tylko w 2021 r. miasto przeznaczyło ponad 282 mln zł na różnego rodzaju organizacje i fundacje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY