Pierwszy serial w technologii deep fake. Coraz trudniej będzie odróżnić fikcję od rzeczywistości?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Serial "Deep Fake Neighbour Wars"

Serial "Deep Fake Neighbour Wars" / Fot. YouTube

"Deep Fake Neighbour Wars" to serial komediowy brytyjskiej ITV, udający reality show. Nie byłoby w nim nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że jest pierwszym serialem powstałym w oparciu o technologię deep fake.

Zobacz także: Media Narodowe walczą z cenzurą YouTube’a. Ruszyła zbiórka

Deep fake to technologia, która komputerowo modyfikuje twarze i głosy aktorów, aby upodobnić ich do wybranej osoby. W przypadku brytyjskiego serialu”Deep Fake Neighbour Wars” chodzi o twarze m.in. Idrisa Elby, Toma Hollanda, Matthew McConaughey’a, Grety Thunberg, Ariany Grande, Conora McGregora, Kevina Harta, Rihanny, Kim Kardashian, Phoebe Waller-Bridge, Marka Wahlberga, Beyonce, Billie Eilish, Marka Zuckerberga, Olivii Colman, Toma Hiddlestona, Andy Murray’a, Gal Gadot czy Chrisa Roca’i. Żadna z tych osób nie wystąpiła w produkcji. Po prostu podmieniono komputerowo twarze aktorów odgrywających sceny.

Fabuła nie jest skomplikowana – doświadczymy kłócących się sąsiadów, a niektóre sceny ze zwiastuna przypominają slapstickową konwencję. Generalnie – sam pomysł, może i niezbyt kreatywny, jest interesujący, bo zdaje się, że twórcom chodziło o ukazanie kontrastów i rozszufladkowanie pewnych nazwisk – ocenia Marcin Gontarski z serwisu dailyweb.pl.

Deep fake to technologia, która już od jakiegoś czasu pojawia się w internecie. Pojawiają się obawy, że będzie nadużywana do wprowadzania w błąd widzów. O ile brytyjska ITV przy swojej produkcji bardzo mocno zaznacza, że to deep fake, to jeśli takiego oznaczenia zabraknie, część osób może pomyśleć, że to oryginalne nagranie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, dailyweb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY