Skandal na Ukrainie. Barwy UPA w miejscu, gdzie Błaszczak złożył kwiaty

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wicepremier Mariusz Błaszczak i barwy UPA w Kijowie

Wicepremier Mariusz Błaszczak i barwy UPA w Kijowie / Fot. Twitter

Jak poinformowało ministerstwo obrony narodowej, w piątek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak "złożył kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę przy Soborze św. Michała w Kijowie". Początkowo na zdjęciach opublikowanych przez resort widać było wyeksponowane w tym miejscu barwy ludobójczej UPA, jednak ostatecznie oryginalny wpis zniknął, a w nowym są już tylko zdjęcia pomijające ten element.

Zobacz także: Blokada Mediów Narodowych. Prezes Ordo Iuris: “Konieczność ustawowej ingerencji”

W piątek w Kijowie wicepremier Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed miejscem mającym rzekomo upamiętniać “poległych za Ukrainę”. Uwagę zwraca fakt, że zamiast barw Ukrainy jest tam wyeksponowana symbolika ludobójczej UPA, odpowiedzialnej za bestialskie mordy na Polakach w czasie II wojny światowej.

Pierwotnie można było to zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez ministerstwo obrony narodowej na Twitterze. Jednak oryginalny wpis został skasowany. Zamiast tego pojawił się nowy, gdzie kadr nie obejmuje elementów w czerwono-czarnych barwach. Oryginalne fotografie można zobaczyć na profilu WarNewsPL.

Przypomnijmy, że według ustaleń portalu Interia.pl, podczas wspólnej wizyty prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełensiego na Cmentarz Orląt Lwowskich w styczniu br., „z nekropolii zniknęły czerwono-czarne flagi”. Charakterystyczna symbolika OUN-UPA jest na nim od dłuższego czasu eksponowana, szczególnie tam, gdzie spoczywają również Ukraińcy polegli w ostatnich latach podczas walk z Rosją – przypomina portal Kresy.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY