Zaskakujący ruch Agrounii i Porozumienia? Może powstać nowa partia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka.

Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka. / Fot. Wikimedia Commons

Na początku przyszłego tygodnia może zostać ogłoszone powstanie nowej partii politycznej. Miałaby ona powstać z połączenia Agrounii i Porozumienia, a na jej czele stanąć obecni prezesi tych ugrupowań: Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka.
  • Nowa partia ma targetować się jako sojusz “zawiedzionych przez PiS”.
  • Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS – podkreślił Michał Kołodziejczak.
  • Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie, na którego czele staną kobieta i mężczyzna – dodał.
  • Zobacz także: Ukraina. Służby przeszukują domy ważnych polityków i biznesmenów. Chodzi o katastrofę śmigłowca

“Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy”

Na razie nie wiadomo, jak miałaby się nazywać nowa partia. Są jednak znane inne szczegóły. Kierować nią ma dwoje liderów: Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka. Formacja ma targetować się jako sojusz “zawiedzionych przez PiS”.

Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – skomentowała w rozmowie z WP Magdalena Sroka.

“Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku”

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w weekend.

Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS – podkreślił Michał Kołodziejczak.

Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie, na którego czele staną kobieta i mężczyzna – dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

NaTemat

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY