Dziambor ostro o prawyborach w Nowej Nadziei: Wybory na pełnym Putinie

wideo
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Dziambor

Artur Dziambor / Fot. RMF FM

To się nazywają prawybory "na pełnym Putinie". W Donbasie również odbyło się takie głosowanie, gdzie obywatele Ukrainy mogli wziąć udział i zdecydować, czy oni chcą być Rosją, czy Ukrainą. Byli zachęcani przez uzbrojonych żołnierzy rosyjskich, żeby wzięli udział i nawet byli tacy śmiałkowie, którzy zagłosowali, że jednak Ukraina, a nie Rosja. To było prawdziwe bohaterstwo, ale to była mniejszość - powiedział w RMF FM poseł Konfederacji Artur Dziambor. Odniósł się tymi słowami do prawyborów w partii Nowa Nadzieja.

Polityk krytycznie ocenił procedurę prawyborów w partii kierowanej przez Sławomira Mentzena. Dotychczas pojawiały się doniesienia o licznych nieprawidłowościach w ich trakcie.

Ona kończy się w atmosferze skandalu. To, co się stało w Legnicy, to, co się stało w Krakowie, co działo się w Gdyni, to są rzeczy absolutnie kasujące te prawybory jako cokolwiek poważnego – ocenił.

Poseł przypomniał, że parlamentarzyście Konfederacji mieli mieć zapewnione “jedynki” na listach wyborczych.

Ja mam pretensje o to, że w ogóle do tego doszło, że w ten sposób one (prawybory) się dzieją. Mieliśmy pewne umowy między sobą, mieliśmy np. uchwałę wewnętrzną, podjętą 2 lata temu o tym, że posłowie są liderami list w następnych wyborach i to zostało unieważnione, chociaż nie miało prawa być unieważnione. Tam było napisane wprost, że to jest gwarancja – stwierdził.

Zarzucił, że “koledzy(…) rozdzielają sobie Konfederację”.

Wierzę, że jest jeszcze szansa na porozumienie, natomiast wiem doskonale, na co się koledzy beze mnie umówili. Na to, że rozdzielają sobie Konfederację – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY