Prezydent Litwy: NATO powinno dostarczać Ukrainie wszelką potrzebną jej broń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Litwy

Flaga Litwy / Fot. YouTube

Kraje NATO powinny przestać rysować czerwone linie i dostarczać Ukrainie wszelką potrzebną jej broń - nalega prezydent Litwy Gitanas Nausėda.

Nausėda zauważył, że jeśli chodzi o Ukrainę, przekroczono już wiele “czerwonych linii”.

“Widziałem wiele czerwonych linii, które zostały narysowane, a czasami mam nawet wrażenie, że te czerwone linie nie są rysowane przez nas, kraje zachodnie, demokracje, ale że to terrorystyczne państwo Rosja próbuje je narysować poprzez strach i groźby. I próbuje je narzucić” – powiedział w poniedziałek wieczorem telewizji LRT.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński mówi, że Ukraina potrzebuje więcej ciężkiej broni od sojuszników z NATO, w tym odrzutowców i rakiet dalekiego zasięgu, aby odeprzeć inwazję Rosji.

“Ponieważ myśliwce i rakiety dalekiego zasięgu są niezbędną pomocą wojskową, a na tym kluczowym etapie wojny, gdzie ma nastąpić punkt zwrotny, konieczne jest, abyśmy działali bez zwłoki” – powiedział Nausėda.

“Ten Rubikon został przekroczony, więc mam nadzieję, że ta czerwona linia – jeśli naprawdę istnieje, a myślę, że istnieje tylko w naszych głowach – również zostanie przekroczona” – powiedział, odnosząc się do prośby Kijowa o myśliwce i rakiety dalekiego zasięgu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

lrt.lt

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY