Gdzie szukać dobrze płatnej pracy w Warszawie Sytuacja na rynku pracy

materiał partnerski
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Warszawa to duże miasto z ogromnymi możliwościami. Czy tak jest? Czy da się znaleźć przyzwoitą pracę z dobrą pensją? Porozmowiamy o sytuacji na rynku pracy

W Polsce można zaobserwować dynamiczne zmiany na rynku pracy. Dla rozwoju polskiej gospodarki stale potrzebni są pracownicy. Tym samym na polskim rynku pracy wykształciły się dość sprzyjające warunki do znalezienia wysoko płatnej pracy, zarówno dla samych Polaków, jak i dla imigrantów. Statystycznie najwyższe zarobki są w Warszawie. Możesz łatwo znaleźć tam oferty pracy na stronie Jooble. Wystarczy wpisać potrzebne tagi (słowa kluczowe), np. Wysoko płatne wakaty 5000 6000 netto Warszawa. Setki, a nawet tysiące aktualnych ofert pracy będą dostępne do wyboru. A dzisiaj porozmawiamy o kilku zawodach w Warszawie, których średnia pensja to 5000-6000 zł.

Według badania zleconego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rynku pracy brakuje następujących specjalistów.

Wykwalifikowani pracownicy fizyczni

W Polsce jest dużo wolnych miejsc pracy związanych z pracą fizyczną, ale większosć ludzi nie starają się ich obsadzić. Segment ten pozostaje głównym dla imigrantów. Ładowacze, majsterkowicze, kucharze czy pielęgniarki dostają całkiem przyzwoite wynagrodzenie.

W branży budowlanej dotkliwie brakuje betoniarek, monterów, glazurników, monterów konstrukcji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych oraz specjalistów do prac wykończeniowych. 

W sektorze przemysłowym z pewnością będzie można znaleźć pracę w takich zawodach jak: operator maszyn, spawacz, krawiec i krawiec, stolarz, ślusarz, elektryk, elektryk i elektryk.

Również poszukiwani pracownicy w rolnictwie w Polsce. Rolnicy z województwa konsekwentnie zapraszają cudzoziemców do prac sezonowych.

Pracownicy handlowi

Polski rynek pracy potrzebuje specjalistów handlu z różnych branż. Agenci handlowi, handlowcy i przedstawiciele marek są niezbędni dla firm sprzedających leki, elektronikę, żywność, kosmetyki, materiały budowlane, pakiety turystyczne i nieruchomości. Dużo wolnych miejsc jest też w polskich sieciach supermarketów.

Sprzedawcy usług banków i firm konsultingowych są bardzo poszukiwani. W segmencie obrotu giełdowego jest dość dużo wolnych miejsc. Handlowiec w Polsce zarabia o 20-30% więcej niż przedstawiciele innych dziedzin.

Inżynierowie

Inżynieria to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na świecie. W Polsce wykwalifikowany inżynier ma gwarancję znalezienia pracy w swojej specjalności. Szczególnie poszukiwani są inżynierowie profili elektrycznych, mechanicznych, budowlanych. Wiele firm jest gotowych zatrudnić pracowników z wykształceniem inżynierskim, dużym stażem pracy i znajomością języka polskiego na stanowiskach menedżerskich. Polska nauka rośnie w siłę, rząd inwestuje ogromne sumy w badania. Biolodzy, inżynierowie genetyczni, farmaceuci, inżynierowie chemicy i żywności mogą liczyć na pracę w Polsce i w Warszawie.

Specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych

Brak wykwalifikowanych pracowników w branży IT to problem wszystkich krajów Europy. Polski rynek pracy pilnie potrzebuje kompetentnych programistów, twórców aplikacji na smartfony i oprogramowania komputerowego.

Jednym z wiodących zawodów jest oczywiście programista. Branża IT nieustannie poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie możliwe były zmiany.

Nawet jeśli Twoje doświadczenie i kompetencje są w dużej mierze związane z naukami humanistycznymi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić kwalifikacje. Organizowanych jest coraz więcej kursów z dziedziny IT, które cieszą się popularnością wśród osób niezwiązanych wcześniej z tym środowiskiem. To dobry moment, aby poszerzyć swoje horyzonty i przełamać stereotyp, że humanistyka nie ma technicznych możliwości. Warto odłożyć obawy na bok, gdyż ten rok jest jednym z najlepszych na podjęcie takiej decyzji.

Praktyka pokazuje, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu, gdzie ważne są takie kwestie jak ochrona systemów informatycznych czy transakcji. Istnieje również duże zapotrzebowanie na specjalistów e-commerce. Popularność zakupów online rośnie w niesamowitym tempie. Jest ich coraz więcej, a klienci zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu decydują się na zakupy w Internecie.

Księgowi, ekonomiści

Na kandydatów w sektorach finansowym i gospodarczym polskiego rynku pracy czeka dość duża liczba wolnych miejsc pracy. Jednak sami Polacy twierdzą, że ekonomistów w kraju nie brakuje.

Jest całkiem możliwe, aby dostać pracę jako księgowy w polskiej firmie, ale będziesz musiał się bardzo postarać. Warunkiem koniecznym jest doświadczenie zawodowe oraz znajomość języka polskiego i angielskiego.

Logistycy, pracownicy magazynowi

Większość wakatów to kierownicy logistyki oraz planiści załadunku i rozładunku. Istnieją również spedytorzy, kierownicy dostaw, kierownicy transportu zajmujący się dystrybucją pojazdów dla jednej lub drugiej grupy towarów.

Najtrudniejsze zawody w Polsce to prawnicy, marketerzy, lekarze, dziennikarze i nauczyciele. W szczególności prawie niemożliwe jest znalezienie pracy jako nauczyciel historii. Ale nauczyciele języków obcych są stale potrzebni.

Podsumopwanie

Jak widać, rynek pracy w Polsce i Warszawie jest pełen odpowiednich i zróżnicowanych ofert pracy. Najprawdopodobniej nie udało nam się wymienić wszystkiego, ale i tak widać, że dobremu specjaliście nie będzie trudno znaleźć pracę. Ważne jest, aby zrozumieć, że pensja będzie różna, gdzieś może być trochę niższa, a gdzieś może sięgać 9000-10000 zł. Jedno jest pewne – pracę można znaleźć, a najłatwiej to zrobić z pomocą Jooble.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY