Powraca temat myśliwców. Polskie władze chętnie przekażą Ukrainie F-16

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samolot F-16

Samolot F-16 / Fot. pixabay.com

Szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak poinformował, że trwają rozmowy z Polską nt. myśliwców F-16. Warszawa wstępnie zgadza się na przekazanie maszyn, lecz polskie władze koordynują działania z Sojuszem Północnoatlantyckim.
  • Szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak poinformował, że Kijów rozmawia z Polską na temat przekazania myśliwców F-16.
  • Polskie władze wstępnie wyrażają pozytywną opinię, lecz tutaj potrzebna jest zgoda reszty państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • Premier Mateusz Morawiecki potwierdził na konferencji prasowej, chęć współpracy z NATO.
  • Zobacz także: USA: Republikanie mają dość finansowania klinik aborcyjnych

Za pośrednictwem Telegrama, szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak poinformował, że Kijów rozmawia z Polską na temat przekazania myśliwców F-16. Ponadto jak przyznał polityk, Warszawa mogłaby się na przekazanie maszyn, lecz tutaj potrzebna by była zgoda państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Działania na rzecz uzyskania myśliwców F-16 są kontynuowane. Mamy pozytywne sygnały z Polski, która gotowa jest przekazać je nam w koordynacji z NATO

– napisał szef biura prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego, Andrij Jermak.

Czołgi, myśliwce – to wspaniała ekipa, by przerobić rosyjskich wrogów na nawozy

– podkreślił polityk.

Czytaj więcej: Jane Fonda chwali się swoim “odkryciem”. “Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

Polska konsultuje swoje działania z NATO

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że wszelkie działania Polski dotyczące wzmocnienia siły obronnej Ukrainy uzgadniane są z partnerami w NATO. Na konferencji prasowej premier i szef MON byli pytani, czy na wzór presji polskiego rządu na arenie międzynarodowej w sprawie przekazania Ukrainie czołgów będą podejmowane podobne działania dotyczące myśliwców F-16 i broni dalekiego zasięgu.

Wszelkie działania o charakterze wzmocnienia siły obronnej Ukrainy uzgadniamy z naszymi partnerami w NATO, także i ściągnięcie na Ukrainę Patriotów, także zorganizowanie potężnej siły czołgowej w postaci Leopardów i nowoczesnych czołgów. Wszystko to były z naszej strony naciski, ale także uzgodnienia ze Stanami Zjednoczonymi

– powiedział Mateusz Morawiecki.

Podobnie jak było to kilka miesięcy temu, w kontekście MIG-ów, tak samo i jakakolwiek inna siła powietrzna będzie w uzgodnieniu z państwami NATO realizowana i ewentualnie przekazywana. Będziemy działali w pełnej koordynacji

– wyjaśnił premier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY