- Dodatek elektryczny przysługuje wszystkim osobom, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne.
- Dodatek energetyczny wynosi 1000 złotych, a w niektórych przypadkach 1500 złotych.
- Wnioski można składać osobiście w urzędzie gminy lub miasta albo za pomocą poczty online przez e-PUAP do 1 lutego 2023 r.
- Zobacz także: Sejm przyjął zmiany w systemie ciepłowniczym. Moskwa: “Cały proces odbywa się bez udziału obywatela”
Dodatek elektryczny przysługuje wszystkim osobom, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne.
Do 1 lutego osoby, które jako główne ogrzewanie swojego domu czy mieszkania posiadają ogrzewanie o elektrykę, to może być pompa ciepła czy grzałki zamontowane w piecach kaflowych, mogą ubiegać się o dodatek elektryczny
– poinformował wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.
Czytaj więcej: Benedykt XVI – profeta, teolog, papież. Konferencja Collegium Intermarium [NASZ PATRONAT]
Komu przysługuje dodatek?
Dodatek energetyczny wynosi 1000 złotych, a w niektórych przypadkach 1500 złotych. Jego wysokość uzależniona jest od zużycia energii.
Wysokość dodatku uzależniona jest od zużycia energii. Jeżeli zużyliśmy mniej niż 5 MWh za zeszły rok, wtedy otrzymamy kwotę dodatku w wysokości 1000 złotych
– dodał Damian Napierała.
1500 złotych przewidziane jest dla gospodarstw domowych, które zużyły w poprzednim roku więcej niż 5 MWh. Aby otrzymać dodatek, trzeba złożyć wniosek.
Oprócz tych podstawowych danych, czyli: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, należy również wskazać źródło ogrzewania naszego gospodarstwa domowego
– wyjaśniła Renata Grudzińska.
Wnioski można składać osobiście w urzędzie gminy lub miasta albo za pomocą poczty online przez e-PUAP. Dodatek elektryczny będzie wypłacany do 31 marca 2023 roku.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
radiomaryja.pl