Benedykt XVI – profeta, teolog, papież. Konferencja Collegium Intermarium [NASZ PATRONAT]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Benedykt XVI

Benedykt XVI / Fot. Wikimedia Commons

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni była śmierć Benedykta XVI. Dokładnie miesiąc po śmierci papieża-emeryta, Collegium Intermarium organizuje konferencję poświęconą osobie kard. Josepha Ratzingera oraz jego wpływowi na współczesny Kościół i świat. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych dziedzin nauki, takich jak teologia, filozofia czy historia – reprezentujący m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konferencja odbędzie się 31 stycznia w auli Collegium Intermarium w Warszawie.

Podczas wydarzenia omówione zostaną m.in. spory teologiczne i filozoficzne, które toczyły się w Kościele w czasie pontyfikatu Benedykta XVI. Prelegenci przedstawią także, w jaki sposób poprzedni papież reagował na kryzys współczesnej kultury. Konferencja będzie się również koncentrowała na tematach takich, jak postrzeganie przez Benedykta XVI kwestii teologicznych (m.in. papiestwa i liturgii) czy naukowych.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. filozofowie – prof. dr hab. Włodzimierz Dłubacz z KUL, ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW i Arkadiusz Robaczewski z CI. Uczestnikami konferencji będą też teolodzy – ks. prof. Mariusz Kuciński oraz dr Paweł Beyga. Wśród prelegentów znajdą się również publicyści – dr Paweł Milcarek i Tomasz Rowiński.

„W miesiąc po śmierci chcemy spotkać się w Collegium Intermarium właśnie w gronie uczniów zmarłego Papieża. Zastanowić się, co zrobić, by Jego dziedzictwo – obfite i sycące, jak źródło nie-spodziewanie tryskające na pustyni mogło poić tych, którzy są spragnieni. A są ich rzesze, jesteśmy nimi wszyscy, jak ewangeliczne owce nie mające pasterza. Ale pasterz jest – zapraszamy na spotkanie z nim, zapraszamy do czerpania z dziedzictwa myśli i życia Benedykta XVI” – podkreśla Arkadiusz Robaczewski, pełnomocnik rektora Collegium Intermarium do spraw programów i nauki.

Konferencja „Józef Kard. Ratzinger/Benedykt XVI – profeta, teolog, papież” odbędzie się 31 stycznia w auli Collegium Intermarium – ul Bagatela 12, Warszawa. Początek o godz. 10:30. Media Narodowe objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej na stronie Collegium Intermarium.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY