Rozmowa kanclerza Niemiec z Zełeńskim. “Nadal będziemy wspierać Ukrainę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemcy

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / Fot. PAP/EPA/JOHN MACDOUGALL / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kanclerz Olaf Scholz rozmawiał telefonicznie w środę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Tematem rozmowy była udzielona zgoda przez Berlin na przekazywanie Leopardów Ukrainie. Zełeński wyraził wdzięczność oraz liczy na dalszą współpracę.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim potwierdził solidarność z Ukrainą w obliczu agresji ze strony Rosji i zapowiedział, że jego państwo nadal będzie zwiększać wsparcie militarne dla Ukrainy w ścisłej współpracy z europejskimi i międzynarodowymi partnerami.

Prezydent Ukrainy podziękował szefowi niemieckiego rządu za ogłoszoną w środę decyzję o udostępnieniu ukraińskim siłom zbrojnym czołgów Leopard 2 oraz za udzielenie odpowiednich zezwoleń krajom partnerskim, które chcą przekazać własne czołgi Leopard Ukrainie.

Kanclerz federalny i prezydent Ukrainy zgodzili się kontynuować konstruktywną wymianę zdań i pozostawać w ścisłym kontakcie

– oznajmił rzecznik niemieckiego rządu.

Czytaj więcej: Przerażająca skala prześladowań. W Nigerii zabija się nawet 5 tys. chrześcijan

Niemcy udzieliły zgody na przekazywanie Leopardów

W środę rzecznik niemieckiego rządu, Steffen Hebestreit poinformował we wpisie na Twitterze, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz ogłosił, że niemieckie czołgi Leopard 2 zostaną wysłane na Ukrainę.

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu kanclerz ogłosił dalsze wsparcie dla Ukrainy poprzez wysłanie czołgów Leopard 2

– poinformował Steffen Hebestreit.

Dodał też, że stosowaną zgodę na to samo posunięcie otrzymają również kraje partnerskie, w tym Polska. Zaznaczył, że cały proces prowadzony jest w ścisłej koordynacji z partnerami międzynarodowymi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY