Hernik: Trudna sytuacja Bidena, trumpiści paraliżują prace [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Hernik

Jan Hernik / Fot. Jan Hernik

"Wyszła sprawa z odkryciem kolejnych dokumentów określonych jako ściśle tajne. Biden bagatelizuję tę sprawę" - mówił w Dniu na żywo w MN Jan Hernik, amerykanista.

Abramsy i Leopardy

“To duże wsparcie dla Ukrainy. Czołgi Abrams są jednymi z najlepszych czołgów, jakie w tej chwili są w użyciu jakichkolwiek sił zbrojnych. Oznacza to dużą pomoc. W ubiegłym tygodniu po fiasku rozmów w bazie Ramstein, gdzie nie udało się dopiąć przekazania Leopardów i organizacji międzynarodowej koalicji, prezydent Joe Biden wynegocjował przekazanie Leopardów, a w zamian za to Niemcy oczekiwały, aby Stany Zjednoczone włączyły się do tej pomocy i przekazały Abramsy” – mówił Hernik.

Problemy Bidena

“Pięć miesięcy temu podobna sytuacja miała miejsce, jeśli chodzi o Donalda Trumpa. Teraz widzimy podobną sytuację u Joe Bidena i kolejne dokumenty, które są odkrywane w jego biurze w Waszyngtonie, czy jego posiadłości w Delaware. To oznacza trudną sytuację dla Bidena. Na początku roku sondaże i poparcie w społeczeństwie amerykańskim rosło. Inflacja zaczęła spadać i to wszystko sprawiło, że Biden zaczął się czuć coraz pewniej, nieoficjalnie miał ogłaszać ubieganie się o reelekcję. Wyszła sprawa z odkryciem kolejnych dokumentów określonych jako ściśle tajne. Biden bagatelizuję tę sprawę, mówi o tym, że te dokumenty zostały już przekazane do archiwum narodowego. W sondażach widać rezultaty tej afery, które swoją drogą zdarzają się coraz częściej klasie politycznej w Stanach Zjednoczonych” – podkreślał amerykanista.

Amerykanie mają dość Trumpa?

“Komisja w Izbie Reprezentantów ws. wydarzeń z 6 stycznia, która obciążała Donalda Trumpa, kwestia dokumentów odnalezionych w Mar – a – lago, ostatnich głosowań na nowego spikera, gdzie potrzebnych było piętnaście głosowań, co spowodowane było przez frakcję trumpistów wśród Republikanów. Amerykanie widzą, iż trumpiści paraliżują pracę i nie dają najlepszego świadectwa temu, jak Republikanie zmierzają prowadzić politykę, jeżeli sami we własnej partii nie potrafią się zgodzić” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY