Broncel: Dobre informacje dla Ukraińców [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zestaw HIMARS

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

"Polski rząd od dawna transferuje na Ukrainę masę ciężkiego sprzętu, przekazaliśmy sami 250 czołgów, więc jesteśmy liderem pancernego wsparcia" - mówił w Dniu na żywo w MN Mateusz Broncel z kanału War News Pl.

Abramsy i Leopardy dla Ukrainy?

“Pojawiło się kilka ciekawych informacji, dziś w Bundestagu ma odbyć się debata dotycząca dostarczenia czołgów. Jeśli decyzja zapadnie, a ona może się zbiec z decyzją USA, dotyczącą dostaw czołgów Abrams, to będzie niewątpliwie duże wsparcie dla strony ukraińskiej, bo o taki ciężki sprzęt zabiegali od dawna. Warto zaznaczyć, jak wyglądał sam proces tej decyzji. Do stycznia były prowadzone rozmowy, tej zgody w rządzie niemieckim nie było, debaty były przekładane na kolejne miesiące. Po wizycie kanclerza Scholza i rozmowach z Joe Bidenem w Stanach Zjednoczonych mamy diametralną zmianę stanowiska i te ostatnie godziny to dla Ukraińców dobre informacje. Przed dosłownie chwilą, portugalskie media podały, że wyślą 4 Leopardy, Holendrzy też kilka czołgów mają wysłać” – mówił Broncel.

Presja na Niemcy

“Presję rozpoczęła Polska. Polski rząd od dawna transferuje na Ukrainę masę ciężkiego sprzętu, przekazaliśmy sami 250 czołgów, więc jesteśmy liderem pancernego wsparcia. Presja polskiego rządu doprowadziła po części do rozmów, chociaż najważniejszym dniem dla Ukraińców były rozmowy Scholza z Bidenem” – dodawał gość MN.

Ile czołgów dostanie Ukraina?

“Ostrożnie podchodzę do publikacji, bo pojawiają się różne informacje. Nie ukrywam, że liczba ok. 30 czołgów jest realna. Zobaczymy dziś, po konferencjach prasowych. Niewątpliwie to będzie duży prezent dla Ukrainy i samego Zełenskiego, który obchodzi dziś swoje urodziny” – podkreślał twórca War News Pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY