Wielka Brytania: Modlił się w myślach za abortowanego syna. Trafił przed sąd

wideo
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja UK

Brytyjska policja. / Fot. publicdomainpictures.net

Brytyjczykowi grozi grzywna za to, że przed centrum aborcyjnym modlił się w ciszy za swojego zmarłego syna. To już nie pierwszy taki przypadek w tym kraju.

Zgodnie z wizją George Orwella z książki “Rok 1984”, gdzie Wyspy Brytyjskie przekształcają się w totalitarną utopię, gdzie karze się choćby za myślozbrodnię, władze Wielkiej Brytanii postanowiły zacząć karać za myślozbrodnię aborcyjną. Strefa cenzury lub “strefa buforowa” jest egzekwowana od 13 października 2022 roku. Strefa została wprowadzona przez władze lokalne za pomocą Public Spaces Protection Order (PSPO), który penalizuje angażowanie się w “akt” lub nawet “próbę aktu” “aprobaty/dezaprobaty, w odniesieniu do kwestii związanych z usługami aborcyjnymi, za pomocą jakichkolwiek środków. Obejmuje to, ale nie jest ograniczone do środków graficznych, słownych lub pisemnych, modlitwy lub doradztwa” w obszarze otaczającym ośrodek aborcyjny. PSPO zakazuje ponadto aktów religijnych, w tym czytania Pisma Świętego. Parlamentarzyści w Wielkiej Brytanii przedstawili propozycję stworzenia podobnych stref w pobliżu klinik aborcyjnych w całej Anglii i Walii. Czy w przyszłości kara za myślozbrodnię zostanie rozszerzona na inne tematy?

“Nigdy nie wyobrażałem sobie, że mogę ryzykować karę za cichą modlitwę” – powiedział Adam Smith-Connor, jak podaje wspierająca go grupa prawna Alliance Defending Freedom UK.

Smith-Connor podszedł do placówki aborcyjnej British Pregnancy Advisory Service w Bournemouth, w położonym na południowym zachodzie Anglii hrabstwie Dorset. Chciał pomodlić się za swojego nienarodzonego syna, który zmarł w wyniku aborcji, którą pomógł przeprowadzić w podobnej placówce ponad dwie dekady temu.

Smith-Connor stał w milczeniu tyłem do kliniki, aby uszanować prywatność personelu i odwiedzających, jak podaje Alliance Defending Freedom UK. Funkcjonariusze bezpieczeństwa środowiskowego zapytali o to, co robi, a Smith-Connor odpowiedział: ” Modlę się za mojego syna, który nie żyje”.

Jeremiah Igunnubole, radca prawny Alliance Defending Freedom UK, sprzeciwił się działaniom przeciwko Smith-Connorowi.

“Nikt nie powinien być karany za to, w co wierzy – zwłaszcza nie wtedy, gdy wyraża to przekonanie po cichu, w zaciszu własnego umysłu” – powiedział Igunnubole.

Adwokat porównał sprawę do przypadku Isabel Vaughan-Spruce, która została aresztowana w Birmingham 6 grudnia 2022 roku za to, że stała i modliła się w ciszy przed placówką aborcyjną, która w tym czasie była zamknięta.

Podobnie jak ona, powiedział Igunnubole, O’Connor-Smith “może teraz stanąć przed sądem za zebranie myśli i wzniesienie tych myśli do Boga w modlitwie, w strefie cenzury”. Szybkie rozprzestrzenianie się nakazów kryminalizujących takie osoby jak Adam i Isabel powinno być sygnałem ostrzegawczym dla wszystkich, którzy cenią sobie wolność wypowiedzi – nawet wolność myśli – bez względu na ich poglądy na temat aborcji.”

“Dwadzieścia dwa lata temu zawiozłem moją byłą dziewczynę do placówki i zapłaciłem za jej aborcję. To był przełomowy moment w moim życiu” – powiedział Adam Smith-Connor. “Konsekwencje moich działań tego dnia powróciły, by zasmucić mnie wiele lat później, kiedy zdałem sobie sprawę, że straciłem mojego syna Jacoba przez aborcję, za którą zapłaciłem”.

Powiedział, że “modlił się do Boga za mojego syna Jacoba, za inne dzieci, które straciły życie w wyniku aborcji, za ich pogrążone w żałobie rodziny i za pracowników klinik aborcyjnych”.

“W przeszłości asystowałem przy aborcjach w szpitalu w ramach mojego wojskowego szkolenia medycznego, ale teraz modlę się za tych, którzy dokonują aborcji, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak szkodliwa jest aborcja dla kobiet i rodzin, i że każde ludzkie życie jest cenne – bez względu na to, jak małe” – powiedział. “Przede wszystkim jestem poruszony do modlitwy z powodu tego, co stało się z moim synem, Jacobem”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stronazycia.pl, lifenews.com, catholicnewsagency.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY