Soledar. Ukraina zmuszona do wycofania wojsk

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ruiny z Ukrainy

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak informuje stacja France24, armia ukraińska przyznała, że ​​jej wojska zostały wycofane z Soledaru. Francuska telewizja powołała się na rzecznika Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Ukrainy Sierhija Czerewatego.
  • Jak informuje stacja France24, armia ukraińska przyznała, że ​​jej wojska zostały wycofane z Soledaru.
  • Francuska telewizja powołała się na rzecznika Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Ukrainy Sierhija Czerewatego.
  • Wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar stwierdziłą, że Rosjanie szturmują przechodząc nawet po ciałach poległych braci.
  • Zobacz także: Europejscy i amerykańscy konserwatyści w maju spotkają się na Węgrzech

Jak informuje francuska stacja France24, po zaciętych walkach Ukraińcy zostali zmuszeni do wycofania swoich wojsk z Soledaru.

Po miesiącach zaciekłych walk, w tym w ostatnich tygodniach, Siły Zbrojne Ukrainy opuściły Soledar i wycofały się na peryferie na wcześniej przygotowane pozycje

– poinformował Sierhij Czerewast.

Od sierpnia 2022 roku toczyły się zacięte walki o miasto. Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło 13 stycznia całkowite zajęcie Soledaru. Jednak na Ukrainie to oświadczenie zostało zdementowane. Strona ukraińska stwierdziła, że ​​Rosjanie rzucają ogromne zasoby ludzkie do szturmu na miasto.

Jak zauważyła wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar, podejścia do miasta są w rzeczywistości zarzuccone ciałami martwych rosyjskich żołnierzy, ale Rosjanie nadal posuwają się wprost po ciałach swoich martwych żołnierzy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY