Papież Franciszek: Bycie homoseksualistą to nie przestępstwo, ale to grzech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. Wikipedia

"Bycie homoseksualistą nie jest przestępstwem" - powiedział papież Franciszek podczas wtorkowego wywiadu dla agencji Associated Press. "To nie jest przestępstwo. Tak, ale to grzech. Dobrze, ale najpierw rozróżnijmy grzech od przestępstwa".

Papież Franciszek skrytykował ustawy, które kryminalizują homoseksualizm jako “niesprawiedliwe”, mówiąc, że Bóg kocha wszystkie swoje dzieci takimi, jakimi są i wezwał katolickich biskupów, którzy popierają takie przepisy, do przyjęcia osób LGBTQ do Kościoła.

W 67 krajach lub systemach prawnych na całym świecie kryminalizowana jest zgodna z prawem aktywność seksualna osób tej samej płci, a 11 z nich przewiduje karę śmierci – podaje organizacja Human Dignity Trust, która działa na rzecz zniesienia takich przepisów.

Ogłaszając takie prawa “niesprawiedliwymi”, papież Franciszek powiedział, że Kościół katolicki może i powinien działać na rzecz ich zniesienia. “Musi to zrobić. Musi to zrobić” – stwierdził.

Franciszek zacytował Katechizm Kościoła Katolickiego mówiąc, że geje muszą być mile widziani i szanowani, nie powinni być marginalizowani ani dyskryminowani.

“Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, a Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy i za siłę, z jaką każdy z nas walczy o swoją godność” – powiedział papież Franciszek, rozmawiając z AP w Watykanie.

“Bycie homoseksualistą nie jest przestępstwem” – podkreślił. “To nie jest przestępstwo. Tak, ale to jest grzech. Dobrze, ale najpierw rozróżnijmy grzech od przestępstwa”.

“Grzechem jest również brak dobroczynności wobec siebie” – dodał.

Nauka katolicka utrzymuje, że podczas gdy geje muszą być traktowani z szacunkiem, akty homoseksualne są “wewnętrznie nieuporządkowane”.

Papież Franciszek był krytykowany przez środowiska lewicowe za dekret watykańskiego biura doktrynalnego z 2021 roku, że Kościół nie może błogosławić związków osób tej samej płci “ponieważ Bóg nie może błogosławić grzechu”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

usnews.com, washingtonpost.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY