Skandaliczna wypowiedź Sikorskiego. Rosjanie niezwykle zachwyceni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sikorski chwali narodowców za patriotyzm

Radosław Sikorski / Fot. YT/myPolitics

Skandaliczne słowa Radosława Sikorskiego wypowiedziane w poniedziałek rano na antenie Radia ZET są już cytowane przez rosyjską propagandę.

Popularny rosyjski serwis informacyjny gazeta.ru zacytował słowa europosła PO Radosława Sikorskiego wypowiedziane w poniedziałek na antenie Radia ZET.

Ważny polityk Platformy zapytany o to, czy PiS myślał o rozbiorze Ukrainy odparł, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny.

Powiedział, że w pierwszych 10 dniach konfliktu były wątpliwości, bo nikt nie wiedział, jak to się potoczy i Ukraina może przegrać. Dodał na Twitterze, że w polityce był moment zawahania w sprawie Ukrainy i że «Orban nadal go ma»

– przekazał rosyjski portal “gazeta.ru”.

Słowa Radosława Sikorskiego cytują także popularne rosyjskie kanały na aplikacji Telegram zajmujące się na co dzień wojną na Ukrainie.Na początku specjalnej operacji wojskowej Warszawa rozważała wariant podziału Ukrainy – powiedział były minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski (…) Przekaz jest bardziej niż jasny – albo Ukraina będzie walczyć do ostatniego Ukraińca, albo Polacy wezmą co się da. Wszystko, co zostało powiedziane, z pewnością nie jest prywatną inicjatywą

– podaje rosyjski kanał Voenkor Kotenok Z.

Czytaj więcej: Putin umacnia prywatną fortecę. Wojsko zamontowało systemy przeciwlotnicze

Morawiecki nie kryje rozczarowania

Do skandalicznych słów byłego szefa MSZ za czasów rządów PO-PSL odniósł się natychmiastowo premier Mateusz Morawiecki.

Wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy. Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń. Wzywam opozycję do odcięcia się od deklaracji Radosława Sikorskiego

– oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY