Fernando Santos nowym selekcjonerem! Polacy w sztabie trenerskim

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Santos nowym trenerem Polski

Fernando Santos / Fot. Twitter

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W dość subtelny sposób poinformował o tym prezes PZPN Cezary Kulesza, wstawiając na Twittera ich wspólne zdjęcie. Mistrz Europy z 2016 z Portugalią, ma zarabiać, aż 12 mln złotych rocznie.
  • Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.
  • O fakcie poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.
  • Portugalczyk ma zarabiać, aż 12 mln zł rocznie. O milion więcej niż zarabiał w Portugalii.
  • Zobacz także: Zdecydowana decyzja ministra Budy. TVN stracił ważny status

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. O zatrudnieniu Portugalczyka poinformował sam Cezary Kulesza. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wstawił zdjęcie z doświadczonym Portugalczykiem. Zaprosił przy tym na wtorkową konferencję prasową.

Do zobaczenia jutro na konferencji na Stadionie Narodowym

– poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj więcej: Kandydat na prezydenta Czech. “Jeśli zostanę prezydentem, w drugą podróż udam się do Polski”

Legenda polskiej reprezentacji w sztabie Santosa

PZPN według informacji portalu “meczyki.pl” miał zaproponować Santosowi dwie osoby, które wejdą do jego sztabu. Ma to być 38-letni trener Tomasz Kaczmarek, który zebrał pierwsze szlify prowadząc Lechię Gdańsk, a także Łukasz Piszczek, legenda polskiej reprezentacji. Piszczek od pewnego czasu jest w fazie wyrabiania odpowiednich licencji trenerskich.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, oboje mieli w poniedziałek rozmawiać z Santosem ws. ich ewentualnej współpracy. Również oboje otrzymali wstępne dokumenty do podpisania. Na efekt negocjacji przyjdzie poczekać do wtorkowej konferencji prasowej.

Nieoficjalnie wiadomo, że 68-latek podpisze umowę ważną do 2024 roku z opcją automatycznego przedłużenia do 2026 roku. Najnowsze doniesienia wskazują, że Santos zarobi nawet 3 miliony euro w skali roku, czyli około 12 milionów złotych. W wypadku Portugalii była to kwota rzędu około 11 milionów złotych.

Pewne jest natomiast to, że Portugalczyk na stałe zamieszka w Warszawie. W tym mieście odbędzie się też wspomniana konferencja, której start przewidziany jest na 13:00.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

meczyki.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY