Wojsko przeszkoli Służbę Więzienną. Ziobro: “Najważniejsze to być przygotowanym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro / fot. PAP/Marcin Obara

W tym roku 10 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej przejdzie szkolenie w zakresie obronności kraju. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, poinformował, że z inicjatywą objęcia ćwiczeniami służby podległej jego resortowi zwrócił się do wicepremiera Mariusza Błaszczaka.
  • W tym roku 10 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej przejdzie szkolenie w zakresie obronności kraju.
  • Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że ćwiczenia są odpowiedzią na wojnę na Ukrainie.
  • Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, powiedział, że funkcjonariusze Służby Więziennej będą szkoleni przez Wojska Obrony Terytorialnej.
  • Zobacz także: Estonia szykuje się na najgorsze. Wzmacnia sieć schronów

W tym roku 10 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej przejdzie szkolenie w zakresie obronności kraju. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się z prośba przeszkolenia funkcjonariuszy do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Podkreślił, że zawarto w tej sprawie porozumienia.

Podczas konferencji prasowej w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie, minister Ziobro podkreślił, że ćwiczenia są odpowiedzią na wojnę na Ukrainie.

Zwróciłem się, by polskie służby, które podlegają Ministerstwu Sprawiedliwości (…) były przeszkolone pod kątem zagrożenia związanego z realiami współczesnego świata, czyli tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ufam i mam nadzieję, że tego rodzaju umiejętności i kwalifikacje, które funkcjonariusze Służby Więziennej pozyskują dzisiaj za sprawą porozumienia między resortem sprawiedliwości a resortem obrony narodowej, nigdy nie będą potrzebne, ale najważniejsze jest to, by być przygotowanym

– poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czytaj więcej: Peru: Protestujący domagają się ustąpienia prezydent… powołanej w zeszłym miesiącu

WOT przeszkoli Służbę Więzienną

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, powiedział, że funkcjonariusze Służby Więziennej będą szkoleni przez Wojska Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia będą prowadzone zarówno na terenie Służby więziennej, jak i wojska.

Zależy nam na tym, aby ci funkcjonariusze, tych 30 tys. osób w Służbie Więziennej, miało jak najwyższy poziom przygotowania, także pewnej kompatybilności z bieżącym działaniem Wojsk Obrony Terytorialnej, pewnego przysposobienia, które jest konieczne

– wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Wiceszef resortu sprawiedliwości dodał, że priorytetem będzie wyszkolenie strzeleckie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY