Francja: Władze chcą zwalniać skazanych wcześniej, z obawy o przepełnienie więzień

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Francuscy więźniowie, którzy zostali skazani na mniej niż dwa lata więzienia, będą mogli wyjść na wolność trzy miesiące wcześniej, by złagodzić obawy o przepełnienie więzień - poinformował we wtorek francuski dziennik "Le Figaro".

Posunięcie francuskiego ministerstwa sprawiedliwości oznacza, że od 1 stycznia tego roku przestępcy mogą swobodnie opuścić więzienie o trzy miesiące wcześniej niż nakazywał to wyrok, pod warunkiem, że zostali skazani na mniej niż dwa lata więzienia i mają odpowiednie zakwaterowanie.

Wcześniejsze zwolnienie nie będzie dotyczyło osób skazanych za przemoc domową, przestępstwa seksualne, takie jak gwałt i napaść seksualną, oraz przestępstwa wobec nieletnich poniżej 15 roku życia. Będzie to jednak oznaczać, że skazani za handel narkotykami, rabunki i złodzieje oraz brutalni przestępcy będą mogli wcześniej przemieszczać się po francuskich ulicach.

Nowa polityka rozwścieczyła sędziów, którzy obawiają się recydywistów; podkreślają oni, że długość wyroków, które wydają przestępcom, wynika z uzasadnionych powodów.

“Nie zostaliśmy sędziami, by być robotami, które podpisują papiery bez uznania. Jeśli ustawodawca chce opróżnić więzienia, nie potrzebuje nas do tego” – powiedział jeden z sędziów cytowany przez Le Figaro.

Sędzia ostrzegł, że to tylko kwestia czasu, zanim polityka okaże się nieskuteczna przez więźnia, który ponownie popełnia przestępstwo, gdy powinien być jeszcze za kratkami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY