Kita: Możemy spodziewać się powołania komisji śledczej [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Dla Bidena to problem wizerunkowy i polityczny" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita z Nowego Ładu.

Problem Bidena

“Na pewno nie wpłynie to pozytywnie, dla Bidena to problem wizerunkowy i polityczny, przede wszystkim dlatego, że analogiczne zarzuty dotyczyły przed chwilą Trumpa, u którego znaleziono analogiczne dokumenty, które nie powinny być trzymane w prywatnym domu i wtedy była ogromna afera. Okazało się, że Biden robi to samo. Jeszcze wcześniej mieliśmy historię z Hillary Clinton” – mówił Kita.

Pojedyncza wpadka?

“Pytanie czy rzeczywiście jest tak, że jest to pojedyncza wpadka i Biden te dokumenty oddał. Ludzie Bidena dawali do zrozumienia, że jest to pojedyncze niedopatrzenie, ale okazało się, że te dokumenty są jeszcze w innych miejscach. Pytanie o skalę zjawiska, na razie ciężko powiedzieć w ilu miejscach te dokumenty się znajdą” – dodawał publicysta.

Impeachment Bidena?

“Szansa jest niewielka. Procedura impeachmentu wygląda tak, że najpierw głosuje Izba Reprezentantów, w której wystarczy zwykła większość, następnie ważniejsza izba, czyli Senat przeprowadza śledztwo i głosuje nad ewentualnym zdjęciem prezydenta z urzędu i tu potrzebna jest większość 2/3. To się nigdy w historii Stanów Zjednoczonych nie wydarzyło. Republikanie w Senacie nie znajdą większości. Myślę, że bardziej możemy spodziewać się powołania komisji śledczej” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY