Kukiz zakłada nową partię. “Z całej Polski spływają już listy z podpisami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / Fot. Flickr

Przygotowujemy wniosek o rejestrację. Z całej Polski spływają już listy z podpisami i planujemy, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, gdy do Warszawy przyjadą nasi działacze, podejmiemy uchwałę o rejestracji partii politycznej – mówi poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Zobacz także: Wrze w PiS. Terlecki grozi wykreślaniem z list. Wróblewski: Terlecki to radykał

Paweł Kukiz już wcześniej założył partię – K’15. Zrobił to w połowie 2020 r. Jednak partia K’15 nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za 2021 r., w związku z czym zostanie wykreślona z rejestru. Z tego powodu powstaje już nowa, aby zdążyć z formalnościami przed wyborami.

Politycy Kukiz’15 liczą, że posiadając partię polityczną będą mogli uzyskać subwencje partyjne, co ominęło ich w 2015 roku przez zbyt idealistyczne, naiwne podejście swojego lidera. Po czasie Paweł Kukiz się z niego wyleczył i zrozumiał, że samo zrzeszanie się ludzi w partie polityczne nie jest czymś z zasady złym, ale patologie zżerające te partie.

Jednak sama rejestracja formacji politycznej nie wystarczy do zdobycia subwencji. Trzeba jeszcze samodzielnie lub współtworząc formalnie koalicyjny komitet wyborczy wystartować w wyborach i zdobyć w nich co najmniej 3%, a na to się nie zanosi. Spekuluje się, że Kukiz’15 będzie chciało wystartować z list PiS, a ta partia dotychczas nie zgadzała się na formowanie koalicyjnego komitetu, tylko wszystkich partnerów po prostu brała na listę PiS.

Każdy, kto chciałby realizować nasz program, jest mile widziany na naszych listach wyborczych – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Każdy, kto jest w stanie lub chce realizować mój program, jest przeze mnie bardzo mile widziany – powiedział Paweł Kukiz w odpowiedzi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzeczpospolita

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY