Opozycja przeciwko ważnym przepisom. Może dojść do wrogiego przejęcia polskich spółek portowych

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska buduje statek dla europejskiej rakiety

Statek do transportu rakiety Ariane 6 / Fot. Twitter

Polski rząd ma zamiar wprowadzić przepisy, które mają uniemożliwić wrogie przejęcie spółek portowych. Opozycja w postaci Platformy Obywatelskiej i Lewicy jest przeciwna takim rozwiązaniom.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego zamierza wprowadzić, które uniemożliwiać będą tzw. wrogie przejęcie polskich spółek portowych. Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk podczas sejmowej komisji Gospodarki Morskiej wskazał, że m.in. rosyjski Gazprom mógłby obecnie przejąć takową firmę.

Obawiamy się że może dojść do sytuacji, gdy takie firmy przejmie np. Gazprom

– stwierdził wiceminister infrastruktury.

Zauważył on również, że doprowadzenie do takiej sytuacji byłoby bardzo poważnym problemem dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego.

To jest obecnie zbyt poważna sprawa pod względem bezpieczeństwa energetycznego Polski, żebyśmy mogli to pozostawić decyzjom rynkowym. Jeśli chodzi o wolność sprzedaży, bo nie chcemy, żeby w Polsce zainwestował Gazprom – mówi Gróbarczyk.

– podkreślił Marek Gróbarczyk podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Czytaj więcej: Rynek kryptowalut. Bitcoin odzyskuje popularność

Opozycja przeciwna takiemu rozwiązaniu

Z informacji portalu “Polska Morska” wynika, że przeciw takim rozwiązaniom są posłowie Platformy Obywatelskiej i SLD ze Szczecina.

To jest główny operator, który przeładowuje węgiel w Szczecinie. A jak oni przestaną to robić? Jaki mamy sposób na to, jeżeli nie będą przyjmować statków? Nikt nie nakaże, żeby operator przeładowywał czy wykonywał przeładunki. Dzisiaj się tak dzieje, że w niektórych przypadkach odmawiają przyjęcia statków. A to jest rzecz priorytetowa, jeśli chodzi o węgiel

– zauważył Gróbarczyk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polska-morska.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY