Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Wiemy, kto jak głosował

pilne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm, posłowie

Sejm, posłowie / Fot. Flickr

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. 203 posłów było za, 52 przeciw, a 189 wstrzymało się od głosu. Żadna z poprawek proponowanych przez opozycję nie uzyskała poparcia. Przepisy trafią teraz do prac w Senacie.

Obóz premiera Morawieckiego twierdzi, że dzięki przyjęciu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zostaną odblokowane pieniądze na KPO. Współrządząca Solidarna Polska i opozycyjna Konfederacja przewiduje, że dodatkowo zostanie umniejszona polska suwerenność i obniżona pozycja Polski w Europie.

Projekt został przyjęty z powodu tego, że większość opozycji wstrzymała się od głosu. Zyskał bowiem poparcie jedynie 198 posłów klubu PiS, Zbigniew Girzyński i Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy i posłowie niezrzeszeni Zbigniew Ajchler, Ryszard Galla i Łukasz Mejza.

Swój sprzeciw wobec nowelizacji wyrazili: 22 posłów klubu PiS (głównie z Solidarnej Polski, choć nie tylko), Kamila Gasiuk-Pihowicz i Henryka Krzywonos-Strycharska z KO, Monika Falej, Katarzyna Kotula, Anita Kucharska-Dziedzic, Wanda Nowicka, Krzysztof Śmiszek i Anna Maria Żukowska z klubu Lewica, koła Konfederacji i Polski2050, Paweł Kukiz z Kukiz’15, Andrzej Rozenek i Joanna Senyszyn z PPS i Andrzej Sośnierz z Polskich Spraw.

Wśród pozostałych – 189 wstrzymało się od głosu, a 16 nie głosowało, z czego połowa to posłowie klubu PiS.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24, sejm.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY