ONZ rozpacza nad umieralnością wśród dzieci. Z pewnym wyjątkiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

ONZ oszacowało, że w 2021 roku zmarło około 5,5 mln dzieci poniżej piątego roku życia oraz kolejne 2,1 mln starszych dzieci i młodzieży do 24. roku życia, czyli co 4,4 sekundy umierał ktoś z tej grupy wiekowej. Raport pominął śmierci dzieci poprzez zbrodnię aborcji.

Zobacz także: Human Rights Watch: “Tureckie władze zacieśniają cenzurę”

Wg ostatnio opublikowanych przez ONZ sprawozdań i raportów, od 2000 roku śmiertelność niemowląt spadła na świecie o 50 proc., a starszych dzieci i młodzieży o 36 proc. O 35 proc. zmniejszyła się też liczba martwych urodzeń. Zdaniem organizacji, wynika to ze wzmocnienia podstawowej opieki zdrowotnej.

ONZ jednak alarmuje, że od 2010 roku sytuacja wygląda coraz mniej optymistycznie, a 54 krajom zagraża brak realizacji celów rozwojowych ONZ. Według organizacji, jeśli szybko nie podejmie się odpowiednich działań do 2030 roku może umrzeć prawie 59 milionów dzieci i nastolatków i będzie 16 milionów martwych urodzeń. Wśród tych danych nie uwzględniono zgonów w wyniku zbrodni aborcji.

To właśnie aborcja stanowi główną przyczynę śmierci dzieci, odbierając życie – jak wynika z danych WHO – około 73 milionom istnień rocznie. Ale dla WHO te zgony to troska o “zdrowie reprodukcyjne”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY