Loranty: Staję w imieniu dziesiątków policjantów [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa publicznego

Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa publicznego / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Staję w imieniu dziesiątków policjantów, którym wszczęto postepowanie dyscyplinarne, zabrano znaczną część wypłaty na czas trwania postępowania za nieprawidłowe obchodzenie się z bronią" - mówił w kontekście wydarzeń w Komendzie Głównej Policji Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa.

Wybuch w komendzie

“Chwalę za tę sytuację Ukraińców, bo gdyby dali minę czołgową, to pomyślałby, że jest to robot sprzątający i przekazałby go do domu rodzinnego i wtedy byśmy mieli. Staję w imieniu dziesiątków policjantów, którym wszczęto postepowanie dyscyplinarne, zabrano znaczną część wypłaty na czas trwania postępowania za nieprawidłowe obchodzenie się z bronią, gdzie zagrożenie było nieporównywalne do tego zdarzenia pana generała” – mówił Loranty.

Szkolenia z granatnika

Mamy pewien skutek w strukturach policji – wprowadzono szkolenie dla policjantów ze strzelania z granatnika. I teraz pytanie, czy granatnik ma być w policji środkiem przymusu bezpośredniego, regulowanym ustawą? Kiedy policjanci mają strzelać? Do tłumu? Do obiektu, w którym przebywa osoba, którą chcemy zatrzymać? No po cholerę? To drogie szkolenie, kto ma na to iść? – dopytywał ekspert.

Przekaz medialny

“Przekaz medialny raz jest negatywny, raz pozytywny. Największe zaufanie do policji było wtedy, kiedy policja miała struktury medialne. Teraz mamy sytuację złożoną w sensie politycznym Antypis będzie atakował i znajdował każdą rzecz, którą możemy przypisać w kontekście policji. Oczywiście sprawę komendanta można przypisać politycznie, natomiast zdarzenie, które miało związek z policjantami w Nowym Dworze nijak ma się do związku politycznego z ministrem, czy dalej z rządem. To jest bez związku. Sytuacja polityczna jest jednak taka, że wszystko ze sobą łączymy” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY