Kanada: Po zmianach w prawie otwarto sklep z kokainą, heroiną i metamfetaminą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W postępowej kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska narkomani już wkrótce będą mogli kupić twarde narkotyki, takie jak kokaina, heroina i metamfetamina.

31 stycznia mają wejść w życie nowe przepisy władz kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, dekryminalizującej twarde narkotyki. Wtedy także w stolicy prowincji, Vancouver, ma ruszyć sklep z nimi.

Trzyletni program pilotażowy umożliwi użytkownikom narkotyków posiadanie do 2,5 grama opioidów, cracku i sproszkowanej kokainy, metamfetaminy i MDMA.

Według biznes planu, który widział magazyn Vice, sklep będzie znany po prostu jako The Drugs Store. Użytkownicy twardych narkotyków będą mogli kupić legalny limit tego, na co mają ochotę, po cenie nieco wyższej niż cena uliczna, aby uniknąć osłabienia i zantagonizowania niebezpiecznych dilerów. Pracownicy będą nosić maski na twarz, aby ukryć swoją tożsamość i kamizelki kuloodporne dla ochrony.

Twórca i właściciel sklepu wyjaśnił, że niedawno stracił brata z powodu przedawkowania narkotyków i chce “zapewnić klientom niezawodny dostęp do bezpiecznych, przetestowanych leków, materiałów do redukcji szkód, takich jak nieużywane sterylne igły, rury itp. oraz informacji edukacyjnych”, zgodnie z biznesplanem.

Nowe prawo, zatwierdzone przez administrację kontrolowaną przez Nową Partię Demokratyczną, nie obejmuje legalizacji sprzedaży twardych narkotyków, a pan Martin spodziewa się, że zostanie aresztowany za swoje nowe przedsięwzięcie biznesowe. “To jest cały pomysł”, powiedział amerykańsko-kanadyjskiemu magazynowi.

Mężczyzna z Vancouver zamierza wnieść skargę konstytucyjną, jeśli zostanie mu postawiony zarzut karny, twierdząc, że przepisy, które uniemożliwiają bezpieczne zaopatrzenie i powodują śmierć w wyniku zatrucia, naruszają Kanadyjską Kartę Praw i Wolności, w szczególności sekcję 7, która stanowi, że wszyscy Kanadyjczycy mają “prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa osobistego oraz prawo do tego, by nie być pozbawionym tego prawa, chyba że zgodnie z zasadami podstawowej sprawiedliwości”.

Nie wiadomo, jak zdecydowana będzie reakcja władz, ponieważ policja miejska już wcześniej przymykała oko na sprzedaż marihuany w sklepach, zanim została ona zalegalizowana w całej Kolumbii Brytyjskiej.

Prowincja, a w szczególności w Vancouver, jest przedmiotem kryzysu narkotykowego od prawie dekady. W 2016 roku rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z rosnącym użyciem fentanylu, syntetycznego opioidu o działaniu podobnym do heroiny.

Ponad 10 000 osób zmarło z powodu przedawkowania narkotyków w całej prowincji od czasu tej deklaracji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY