USA: Demokraci i Republikanie wzajemnie oskarżają siebie o “ekstremalne” poglądy ws. aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kongres USA

Kongres USA / Fot. Pxhere

Po tym, jak Izba Reprezentantów, gdzie większość mają Republikanie, przegłosowała Born-Alive Abortion Survivors Protection Act, która wymaga od lekarzy zapewnienia opieki dla niemowląt urodzonych żywcem po nieudanej aborcji, przedstawiciele Demokratów i Republikanów wzajemnie publicznie oskarżyli swoich przeciwników politycznych o "ekstremalne poglądy". Born Alive Act prawdopodobnie nie przejdzie przez Senat, gdzie Demokraci mają większość.

Ustawa Born-Alive Abortion Survivors Protection Act mówi, że każde niemowlę urodzone żywe po próbie aborcji lub które przeżyło aborcję jest “osobą prawną pod każdym względem zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.”

Lekarze i pracownicy służby zdrowia musieliby utrzymywać dziecko przy życiu, tak jak “rozsądnie staranny i sumienny pracownik służby zdrowia zapewniłby to każdemu innemu dziecku, które urodziło się żywe.” W przypadku dziecka urodzonego w klinice aborcyjnej, która nie posiada odpowiedniego zaplecza opiekuńczego, za transport dziecka do szpitala odpowiadałby lekarz.

Prawie każdy Demokrata w Izbie Reprezentantów głosował w środę przeciwko ustawie, która przeszła 220-210.

Demokraci: Republikanie głoszą ekstremalne poglądy

“Demokraci zawsze będą bronić wolności reprodukcyjnych przed skrajnymi republikanami, którzy nie szanują prawa kobiety do wyboru wielkości i czasu założenia rodziny” – powiedziała Nancy Pelosi. I: “To są poważne, osobiste decyzje, które muszą być podejmowane przez kobiety kierujące się wiarą, lekarzem i rodziną – nie przez polityków.”

Izba kontrolowana przez MAGA Republikanów wystawia na pokaz swoje ekstremalne poglądy na temat zdrowia kobiet z ustawodawstwem, które nie ma nawet poparcia Amerykanów – napisał z kolei senator Demokratów Chuck Schumer.

Głos w sprawie zabrała również m.in. wiceprezydent USA Kamala Harris.

“Republikanie z Izby uchwalili dziś ekstremalną ustawę, która jeszcze bardziej zagrozi prawu do opieki nad zdrowiem reprodukcyjnym w naszym kraju” – napisała na Twitterze Harris. “To kolejna próba republikańskich ustawodawców, aby kontrolować ciała kobiet”.

Republikanie: Demokraci głoszą ekstremalne poglądy

Zupełnie przeciwne głosy padły ze strony Republikanów.

Stanowisko Demokratów w sprawie aborcji jest tak ekstremalne, że 209 członków głosowało ZA odrzuceniem rezolucji Izby potępiającej ostatnie ataki na placówki, grupy i kościoły pro-life. Hańba – napisał Republikanin Byron Donalds z Izby Reprezentantów.

Dziś wieczorem głosowaliśmy nad Born Alive Act. Jest ona całkowicie niekontrowersyjna dla każdego normalnego człowieka, ale twarde NIE od prawie każdego Demokraty w Kongresie. To szaleństwo – skomentował z kolei parlamentarzysta z Teksasu, Dan Crenshaw.

“Demokraci są zdecydowanie zbyt ekstremalni w tej kwestii i NIE są zgodni z narodem amerykańskim. W ogóle” – stwierdził również. “Born Alive Act chroni dzieci urodzone żywcem po próbie aborcji”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

FOX NEWS

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY