Prezydent Meksyku dziękuje Bidenowi za poluzowanie ochrony granicznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent USA Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden / Fot. Twitter

Prezydent Meksyku podziękował prezydentowi Joe Bidenowi za niezabezpieczenie południowej granicy USA i nalegał, by udzielił amnestii milionom nielegalnych cudzoziemców, którzy przekradli się do Stanów Zjednoczonych.

Biden spotkał się we wtorek w Mexico City z lewicowym przywódcą Meksyku Andresem Manuelem Lópezem Obradorem i premierem Kanady Justinem Trudeau na szczycie przywódców Ameryki Północnej. Tematem, który zdominował szczyt było to, co Biden nazwał “największą migracją w historii ludzkości”.

Stojąc obok Bidena i Trudeau, Obrador zauważył: “Prezydencie Biden, jest pan pierwszym od bardzo dawna prezydentem Stanów Zjednoczonych, który nie zbudował nawet jednego metra muru i (…) dziękujemy panu za to”.

Meksykański prezydent zauważył, że “niektórym może się nie podobać” odmowa Bidena w sprawie zabezpieczenia granicy, zwłaszcza “konserwatystom”.

Biden powiedział: “Nie może być już żadnych wątpliwości, żadnych, w dzisiejszym połączonym świecie. Nie możemy odgrodzić się murem od wspólnych problemów”, dodając: “Staramy się ułatwić ludziom dotarcie tutaj”.

To nie wystarczyło meksykańskiemu prezydentowi.

Obrador nalegał “w sposób pełen szacunku”, aby Biden naciskał na “Kongres USA, aby uregulować sytuacje migracyjne milionów Meksykanów, którzy przebywali w Stanach pracując, mieszkając i przyczyniając się do rozwoju tego wielkiego narodu.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

theblaze.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY