Zełeński uspokaja: Nie będzie III wojny światowej

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski / Fot. YouTube

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński we wtorek pojawił się wirtualnie na 80. dorocznym rozdaniu Złotych Globów w Hollywood, by powiedzieć publiczności złożonej z gwiazd przemysłu rozrywkowego, że "nie będzie trzeciej wojny światowej", gdy odwróci się losy konfliktu Ukrainy z Rosją.

Zełeński powiedział, że walka Ukrainy z inwazją Rosji symbolizuje “walkę o prawo nowych pokoleń do wiedzy o wojnie tylko z filmów”.

“Pierwsza wojna światowa pochłonęła miliony istnień ludzkich. Druga wojna światowa pochłonęła ich dziesiątki milionów. Nie będzie trzeciej wojny światowej. To nie jest trylogia” – powiedział Zelenski, obiecując, że Ukraina “powstrzyma rosyjską agresję” z pomocą wolnego świata.

“Wojna na Ukrainie jeszcze się nie skończyła, ale fala się odwraca i już wiadomo, kto zwycięży (…). Zrobimy to razem z całym wolnym światem i mam nadzieję, że wszyscy będziecie z nami w zwycięskim dniu, w dniu naszego zwycięstwa” – stwierdził.

Zełeński w zeszłym roku wystąpił niespodziewanie na gali Grammy i skorzystał z okazji, aby przemówić na wielu innych wydarzeniach kulturalnych. W zeszłym miesiącu złożył bezprecedensową wizytę w Białym Domu, co było jego pierwszą podróżą z Ukrainy od początku wojny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

thehill.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY