Posłanka Solidarnej Polski sprzeciwiła się projektowi PiS. PiS chce wyrzucić ją z komisji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Maria Siarkowska

Anna Maria Siarkowska / Fot. Rafał Zambrzycki / flickr.com CC BY 2.0

Anna Maria Siarkowska, posłanka Solidarnej Polski, podczas posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych głosowała przeciw powołaniu zaproponowanej przez PiS państwowej komisji, która miałaby badać wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Jej zdaniem zapisy projektu łamią "konstytucyjną zasadę sprawiedliwego procesu". W dyskusję ze swoim koalicjantem nie zamierza wdawać się PiS.

Zobacz także: Austriacki polityk chce wyrzucenia Węgier ze strefy Schengen

“Za” odrzuceniem projektu było 20 członków komisji, a “przeciw” – 19. Przeważył głos poseł Anny Marii Siarkowskiej z Solidarnej Polski.

Projekt łamie konstytucyjną zasadę sprawiedliwego procesu. Nie można przyznawać nikomu kompetencji wydawania decyzji, które mogą skutkować zakazem sprawowania funkcji publicznych bez wcześniejszego udowodnienia winy – wyjaśniła.

Siarkowska skrytykowała też państwowe TVP INFO za to, że w opublikowanym na stronie tej stacji artykule nie znalazła się informacja o tym, jak ona motywuje swoje stanowisko. Odpowiedział jej szef portalu, Samuel Pereira, który stwierdził, że jej stanowisko zreferowano… w innym artykule, opublikowanym wcześniej. Jest to istotna wskazówka dla czytelników prowadzonego przez niego portalu – jeżeli nie chcą oni zostać wprowadzeni w błąd poprzez wyrwane z szerszego kontekstu informacje, powinni ten szerszy kontekst samodzielnie zidentyfikować uważnie czytając wszystkie kolejne artykuły o danej sprawie, bo mogą się tam gdzieniegdzie kryć istotne informacje, pominięte w pozostałych tekstach tego medium na dany temat. Albo po prostu omijać działające na takiej zasadzie media szerokim łukiem.

W dyskusję ze swoim koalicjantem nie zamierza za to wchodzić w PiS. Partia nie odpowiada na zarzuty Siarkowskiej. Zamiast tego zapowiedziała jej odwołanie z zasiadania komisji. Żeby to się stało, wniosek musi uzyskać poparcie co najmniej części posłów spoza klubu PiS, co jest niewykluczone, bo zazwyczaj zmiany w komisjach sejmowych, proponowane przez największe partie są przyjmowane bez większego echa, a dodatkowo większość opozycji bardzo krytycznie wyraża się o środowisku Zbigniewa Ziobry.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY