Będzie strajk rolników? “Solidarność” negocjuje z rządem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" poinformował, że w toku prowadzonych z rządem rozmów nie osiągnięto porozumienia. Niemniej jednak doszło do pewnych ustaleń. Mimo wszystko póki co podtrzymane zostaje pogotowie strajkowe przed zapowiadanym na 17 stycznia ogólnopolskim strajkiem.

Zobacz także: Tani węgiel. Rabenda: “Interwencja na rynku przyniosła skutek powiększenia dostępności”

Rolnicy krytykują niekontrolowany według nich wpływ ukraińskiego zboża do Polski. Jak poinformował przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”, Tomasz Obszański, doszło do pierwszych ustaleń pomiędzy stroną rządową a związkowcami. Ma dojść do wzmocnienia kontroli granicznych. Nie przerywa to jednak trwającego pogotowia strajkowego.

Premier Morawiecki, premier Kowalczyk powiedzieli, że kontrole będą na granicy wzmocnione. Krajowa Administracja Skarbowa będzie plombowała samochody, będą sprawdzali, gdzie one wjeżdżają, jak to się odbywa. Premier powiedział, że wszystkie zboża są badane; zakupił on chromatografy dla Inspekcji Weterynaryjnej, dla Sanepidu, żeby te badania były szybsze, żeby było wiadomo, co do nas wjeżdża i gdzie to zboże się udaje – powiedział Tomasz Obszański.

Rolniczy związek oczekuje ponadto odbudowy pogłowia trzody chlewnej i wsparcia hodowców w ramach programu „Locha Plus”, a także dopłat do paliwa rolniczego. Te ustalenia rząd ma dziś przedstawić stronie społecznej na piśmie. Według szefa NSZZ RI “Solidarność”, w przeciwnym wypadku pogotowie strajkowe nie zostanie zawieszone i 17 stycznia dojdzie do ogólnopolskiego strajku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY