Konwencja Stambulska. Solidarna Polska wzywa do jej wypowiedzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, podkreśla, że Polska powinna jak najszybciej wypowiedzieć konwencję stambulską. Dokument ten jest sprzeczny z polską Konstytucją. Dodatkowo promuje ideologię gender i uderza w rodzinę.

Konwencja stambulska to dokument Rady Europy, który w założeniu ma zwalczać przemoc wobec kobiet i przemoc domową. Jednak pod szczytnymi hasłami promuje m.in. ideologię gender i uderza w tradycyjny model rodziny.

Polska podpisała konwencję stambulską w grudniu 2012 r., a ratyfikowała w kwietniu 2015 roku. Środowiska konserwatywne od lat apelują o wypowiedzenie tego dokumentu. Postulaty te popiera Solidarna Polska.

Czytaj więcej: Smuniewski: Tajwańczycy przyzwyczaili się do sytuacji [NASZ WYWIAD]

Genderowy koń trojański

Wiceminister Romanowski mówił w TV Trwam, że polskie prawo znacznie lepiej chroni przed przemocą niż konwencja stambulska, dlatego jest ona zbędna.

Wszystkie rozwiązania merytoryczne, które przewiduje konwencja stambulska, mamy z naddatkiem w naszym porządku prawnym. Natomiast balast ideologiczny, genderyzacja, wymuszanie na szkołach prowadzenia genderowej polityki czy wprowadzanie jej w prawie karnym – to jest niebezpieczne. (…) Niech kiedyś dojdzie bardziej liberalny, lewicowy rząd do władzy, wówczas będzie to dla niego autostrada do tego, żeby tę genderową ideologię wprowadzać. Uważamy, że „genderowy koń trojański” powinien jak najszybciej z polskiego porządku prawnego być wyprowadzony – powiedział Marcin Romanowski.

Warto przypomnieć, że z końcem 2020 r. do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy „Tak dla Rodziny, nie dla gender” ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej.  Do tej pory odbyło się jedynie jego pierwsze czytanie.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności konwencji z Konstytucją. Kwestia ta nie została jednak jeszcze rozstrzygnięta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY