Sumliński: Tusk ma w szafie cmentarzysko trupów [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Polska miała stać się rezerwuarem dla Europy Zachodniej, w dużej części dla Niemiec" - mówił w Dniu na żywo w MN Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy.

Działanie na korzyść Niemców

“Próbowaliśmy już kilka lat temu sprawdzić, jak wyglądał życiorys Donalda Tuska. W życiorysie o politykach mówi się niekiedy, że mają trupa w szafie. Donald Tusk ma całe cmentarzysko i jeżeli się dobrze pokopie to bez problemu znajdzie się rzeczy, które polityka dyskwalifikują. Trudno w działalności Donalda Tuska znaleźć jakiekolwiek działanie, które nie byłoby na rękę Niemców. Poświęciliśmy na to ponad 300 stron, bardzo szczegółowo opisując jego kontakty z ludźmi, którzy mieli związki z wywiadem NRD, później byli przejęci przez wywiad RFN. Opisaliśmy finansowanie Donalda Tuska i KLD” – mówił Sumliński.

Tusk odmawia debaty

“Warto rozmawiać, ja prawie nigdy nie odmawiałem debaty. Gdyby Tusk był człowiekiem za jakiego chce uchodzić, to powinien stanąć do debaty i ludzie mogliby wyrobić sobie opinię, po czyjej stronie jest słuszność. Jeżeli unika tego i próbuje zasłonić się sądem, a Tusk ma świadomość, że to potrwa lata, więc będzie to już po wyborach. Gdyby do debaty doszło przed wyborami, to opinia publiczna wyrobiłaby sobie zdanie” – dodawał dziennikarz.

Polityka PO

“Choć byśmy się bardzo starali, to trudno znaleźć pozytywy. Kiedy stocznia w Rostocku ledwo prosperowała, a te w Polsce radziły sobie całkiem dobrze – pozamykano je. Niemiecka przejęła kontrahentów polskich stoczni. Podobnie było z cukrowniami, gdzie bardzo często dochodziło do wrogiego przejęcia. Takich sytuacji było bardzo dużo za czasów rządów Donalda Tuska. Polska miała stać się rezerwuarem dla Europy zachodniej, w dużej części dla Niemiec. Pozbawionym perspektyw i szans na rozwój. Takie są fakty. Obraz kadencji Donalda Tuska wygląda tragicznie, to obraz absolutnie katastroficzny” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY