Deutsche Bahn będzie szukać nowych pracowników m.in. w Afryce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Deutsche Bahn zamierza zatrudnić 25 tys. nowych pracowników m. in. z Afryki Płn, Turcji, Bośni i Macedonii.

Zobacz także: Austria: Żołnierz zabił starszego rangą kolegę

W Niemczech i za granicą ruszyła nowa, duża kampania reklamowa Deutsche Bahn ze spotami telewizyjnymi, billboardami i w kanałach internetowych.

“Rekrutacja ma być zintensyfikowana także poza Europą, na przykład w Turcji i Afryce Północnej” – zapowiada dyrektor personalny Martin Seiler.

Co roku od 13 do 17 tysięcy doświadczonych pracowników przechodzi na emeryturę i trzeba ich zastąpić. Po wielu rundach cięcia kosztów w ciągu ostatnich dziesięcioleci, siła robocza DB średnio się zestarzała.

Największa państwowa firma w Niemczech chce zwiększyć rekrutację za granicą. Założona w 2019 roku “Jednostka Rekrutacji Transgranicznej” ma zostać rozbudowana. Rekruterzy DB działają już w dziesięciu krajach, także poza Europą. W Egipcie i Tunezji zatrudniono już pracowników, którzy są również wspierani w integracji i poszukiwaniu mieszkania w Niemczech. Ogromny potencjał jest między innymi w Turcji – mówi Seiler. Ponadto “Praca w Niemczech” oferowana jest w Bośni, Chorwacji i Macedonii Północnej, a przed wojną także na Ukrainie.

Aby złagodzić braki kadrowe, zwłaszcza wśród maszynistów, dyspozytorów pociągów i pracowników obsługi, spółka coraz częściej poszukuje nowych pracowników z innych sektorów. Co roku od 4000 do 5000 osób wchodzących na rynek pracy jest szkolonych i kwalifikowanych do pracy w transporcie kolejowym.

W rozpoczynającym się roku DB będzie też musiała zmierzyć się z oczekiwaniami związków zawodowych i ryzykiem strajków z powodu niewystarczającego spełniania oczekiwań, m.in. płacowych pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stuttgarter-zeitung.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY