Sylwestrowe zamieszki w Niemczech. Większość zatrzymanych to imigranci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja w Niemczech

Policja w Niemczech / Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zdecydowana większość osób aresztowanych w związku z zamieszkami w Berlinie w noc sylwestrową to migranci - potwierdziła miejscowa policja.

Spośród aresztowanych 100 osób ma pochodzenie migracyjne, a tylko 45 posiada niemieckie obywatelstwo.

Rzecznik policji ujawnił, że wśród zatrzymanych było 18 różnych narodowości. Największy kontyngent migrantów – 27 podejrzanych – pochodzi z Afganistanu, a 21 to Syryjczycy.

Wszyscy podejrzani, z których większość stanowili mężczyźni, zostali zwolnieni po wykonaniu wymaganych przez policję czynności.

Ponad 20 podejrzanych zatrzymano również w portowym mieście Hamburg podczas uroczystego wieczoru, który szybko przerodził się w chaos, skutkując obrażeniami policjantów i podpaleniem pojazdów służb ratowniczych.

Federalna minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faesar powstrzymała się od podkreślania niezaprzeczalnego związku między sylwestrowym chaosem a masową migracją, tweetując jedynie, by wezwać tych, którzy zaatakowali ratowników, do “ukarania w pełnym zakresie prawa”.

Inni politycy byli mniej dyplomatyczni. Jens Spahn, zastępca lidera grupy parlamentarnej CDU, powiedział w poniedziałek gazecie t-online, że “nieuregulowana migracja, nieudana integracja i brak szacunku dla państwa” są winne “niewyobrażalnych” aktów przemocy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY