Burmistrz Nowego Jorku chwali masową inwigilację. “Wielki Brat chroni cię”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

"Wielki Brat obserwuje cię"? "Nie, Wielki Brat chroni cię" - odpowiedział lewicowy burmistrz Nowego Jorku Eric Adams na zarzut wykorzystywania technologii rozpoznawania twarzy w monitoringu oświadczając, że masowa inwigilacja jest w istocie czymś dobrym

Zobacz także: Brak porozumienia ws. nowego planu NATO. Polska poparła wzrost wydatków na armię

Pomimo zdecydowanego wsparcia burmistrza dla największego w kraju departamentu policji (NYPD), ponad 5 miliardów dolarów w środkach miejskich i przywrócenia kontrowersyjnej jednostki, której zadaniem jest konfiskata nielegalnej broni, przestępczość w ciągu ostatniego roku skoczyła o 23,5 procent. Ten wzrost jest połączony z ogólnym odczuciem braku bezpieczeństwa, uwydatnionym przez ludzi z chorobami psychicznymi żyjących na ulicach i w wagonach metra, wysypem przestępstw z nienawiści i obszernymi doniesieniami medialnymi ukazującymi miasto w chaosie.

Adams obwinia za wzrost przestępczości problemy, które odziedziczył po swoim poprzedniku, Billu de Blasio, który miał bardzo napięte relacje z NYPD. Przyjął, że ostatnie 12 miesięcy nazywa swoim “rookie year”, w przeciwieństwie do historii sukcesu, którą obiecuje napisać. Nie wiadomo, jak jego aspiracje sprawdzą się w mieście, w którym po protestach przeciwko przemocy policji w 2020 r. pojawiły się obawy o wzrost przestępczości.

W wywiadzie dla POLITICO Adams obiecał ekspansję technologii wspomagającej policję w wykrywaniu broni. W ciągu ostatniego roku promował użycie kamer i chwalił budzące podziały urządzenia do rozpoznawania twarzy.

“To rozsadza mój umysł, jak bardzo nie przyjęliśmy technologii, a część z tego wynika z tego, że wielu naszych wybrańców się boi. Każda technologia to dla nich ‘To Wielki Brat cię obserwuje’,” powiedział Adams. “Nie, Wielki Brat cię chroni”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

politico.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY