Prezydent Biden odrzuca sugestię ćwiczeń nuklearnych w Korei Południowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Prezydent Joe Biden wydał oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że nie wystarczy opłakiwać ofiary przestępstwa. Wezwał Kongres USA do konkretnych działań. / fot. PAP/EPA/OLIVER CONTRERAS / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Joe Biden odrzucił w poniedziałek propozycję prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola dotyczącą wspólnych ćwiczeń nuklearnych, mówiąc dziennikarzom, że nie omawia tego pomysłu.
  • Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol stwierdził w poniedziałek, że rozważane są wspólne ćwiczenia wojskowe z użyciem broni nuklearnej.
  • Miałyby one zostać przeprowadzone wraz ze Stanami Zjednoczonymi.
  • Całą sytuacją był wyraźnie zaskoczony prezydent USA Joe Biden.
  • Zaprzeczył on medialnym doniesieniom o rozmowach w tej sprawie z południowokoreańskimi partnerami.
  • Zobacz także: Banderyzm wiecznie żywy. Mer Lwowa chwali zbrodniarza

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol stwierdził w poniedziałek, że rozważane są wspólne ćwiczenia wojskowe z użyciem broni nuklearnej i że przedstawiciele władz Stanów Zjednoczonych są dość pozytywnie nastawieni do tego pomysłu.

Amerykański reporter zapytał o tę kwestię prezydenta USA Joe Bidena, po jego powrocie z krótkich wakacji.

Prezydencie Biden, czy rozmawiacie teraz o wspólnych ćwiczeniach nuklearnych z Koreą Południową?

– zapytał dziennikarz.

Z kolei Biden zaskoczony tymi informacjami, zaprzeczył tym doniesieniom. Nie jest jasne, czy 80-letni prezydent nie wiedział o jakichkolwiek rozmowach wśród swoich podwładnych.

Gazeta Chosun Ilbo przeprowadziła w poniedziałek wywiad z Yoonem, w którym opisał pomysł wspólnych ćwiczeń nuklearnych w celu powstrzymania uzbrojonego w broń nuklearną północnokoreańskiego tyrana Kim Dzong Una.

Broń nuklearna należy do Stanów Zjednoczonych, ale planowanie, wymiana informacji, ćwiczenia i szkolenia powinny być prowadzone wspólnie przez Koreę Południową i Stany Zjednoczone

– powiedział prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol.

Czytaj więcej: Renner w stanie krytycznym. Gwiazda Marvela doznał wypadku przy odśnieżaniu

Napięcie na linii Yoon-Biden

To nie pierwszy raz, kiedy Yoon, który objął urząd w maju, miał zawstydzającą interakcję ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

We wrześniu 62-letni prezydent Korei Południowej powiedział do gorącego mikrofonu podczas wydarzenia ONZ w Nowym Jorku, że byłoby „upokarzające” dla Bidena, gdyby Kongres odrzucił jego obietnicę 6 miliardów dolarów na globalne projekty zdrowotne.

Według tłumaczenia opublikowanego przez Washington Post, Yoon powiedział swoim współpracownikom, że taki afront Kongresu byłby upokarzający dla Bidena.

Byłoby to upokarzające dla Bidena, gdyby ci idioci nie poparli go w Kongresie

– miał powiedzieć prezydent Korei Południowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nypost.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY