KRRiT wszczęło postępowanie przeciwko TVN. Mogło dojść do naruszenia koncesji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TVN

TVN / Fot. You Tube/tevebits

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że przewodniczący rady Maciej Świrski wszczął postępowanie administracyjne z urzędu ws. ukarania stacji TVN. Przyczyną postępowania jest emisja reportażu "Siła kłamstwa" autorstwa Piotra Świerczka.

W informacji opublikowanej przez Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czytamy, że postępowanie dotyczyć będzie w szczególności ustalenia, czy audycja pt. Czarno na białym: siła kłamstwa wyemitowana w programie TVN24 i TVN zawiera treści naruszające art. 18 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu.

Czytaj więcej: Ponad 1 mld euro od KE dla Polski. Puda: “To były trudne, wielomiesięczne rozmowy”

Naruszenie warunków koncesji?

Podano również, że przewodniczący KRRiT będzie również badać w jakim stopniu ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji narusza warunki koncesji udzielonej TVN S.A. na nadawanie programu pn. TVN. 

Jak czytamy, wszczęcie postępowania ma związek ze skargą Przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoniego Macierewicza.

Obecnie przedstawiciele nadawcy zapoznają się z materiałami zgromadzonymi w toku dotychczasowych czynności

– czytamy w podsumowaniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY