Dofinansowanie na telewizor lub dekoder. Ostatni czas na składanie wniosków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Monitor LG

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

To już ostatni moment na skorzystanie z programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora. O wsparcie można ubiegać się tylko do 31. grudnia. W przypadku zakupu telewizora dofinansowanie wyniesie 250 złotych. Zaopatrując się w dekoder, można z kolei otrzymać 100 złotych.
  • Do 31. grudnia można skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora.
  • W przypadku zakupu telewizora dofinansowanie wyniesie 250 złotych. Zaopatrując się w dekoder, można z kolei otrzymać 100 złotych.
  • Dotychczas z programu skorzystało ok. 600 tysięcy osób.
  • Zobacz także: Walka z inflacją. Rząd podsumowuje mijający rok

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński, przypomina, że wniosek w ramach programu można złożyć za pośrednictwem formularza na platformie gov.pl lub tradycyjnie w placówce Poczty Polskiej.

Wnioski możemy składać internetowo albo w placówce pocztowej. Tam pracownik pomoże nam wypełnić wniosek. Następnie możemy udać się do sklepu z bonem i dokonać odpowiedniego zakupu, aby móc odbierać telewizję w nowym standardzie. To bardzo ważne, dlatego że po raz pierwszy przy takiej zmianie realne jest dofinansowanie, które pozwala dalej cieszyć się z możliwości odbierania telewizji

– przekazał Janusz Cieszyński.

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby odbierać sygnał, trzeba mieć odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal oglądać telewizję, muszą dokupić dekoder lub wymienić telewizor na nowszy.

Główny cel programu to wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie same ponieść tego wydatku. Dotychczas z programu skorzystało ok. 600 tysięcy osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY